A ti Rusové se na olympiádě klidně předvádějí ve svých barvách! Chybí už jen Kaťuša, zuří Šídlův parťák

29.07.2021 15:36 | Komentář

O skryté výpravě Ruského olympijského výboru, figurující na olympijských hrách pod ROC - a tedy o „trestu" pro Ruskou federaci - se rozepsal komentátor Seznam Zpráv Jiří Hošek. Ten je mimo jiné také parťákem Jindřichem Šídla, kde na serveru Seznam spoluvytvářejí pořady se sportovně edukativní tematikou. Mimo jiné v pořadu Jiná liga Hošek představoval cizí hráče v české lize, věnoval se i rasismu.

A ti Rusové se na olympiádě klidně předvádějí ve svých barvách! Chybí už jen Kaťuša, zuří Šídlův parťák
Foto: ČOT
Popisek: Český olympijský tým - logo

Ruský olympijský výbor (ROC) je v současné době na 4. místě medailového pořadí zemí. „Ruští sportovci by přitom kvůli dlouhodobému, státem podporovanému dopingu, měli být v trestu,“ poznamenává Hošek s tím, že dopingové podvody ruských sportovců, které se děly v industriálním měřítku, jsou jasně prokázané. 

A dodává, že Světová antidopingová agentura pozastavila své ruské partnerské organizaci na tři roky činnost s tím, že musí uvolnit data ze své silně podezřelé moskevské laboratoře. „Když se tak po stanovené lhůtě konečně stalo, experti WADA přišli na to, že se s daty manipulovalo. A přišel trest. Ruská federace a její sportovci byli na 4 roky vyloučeni ze všech sportovních soutěží,“ konstatuje Hošek a dodává, že následně se čtyřletý trest scvrknul na dva roky. A právě i díky verdiktu arbitráže je ruská výprava početnější a viditelnější než v brazilském Riu. V Tokiu je 335 ruských sportovců. Takže takový trest/netrest.

„Podle New York Times došlo k porušení pravidel ruské účasti už na zahajovacím ceremoniálu. Hned trojjazyčně tam spíkři použili výrazy Rusko/ruský, což odporovalo tomu, že se bude striktně, ve všech slovních druzích, používat zkratka R.O.C.,“ pozmamenal mimo jiné také Hošek. 

„Dresy sportovců ROC na tokijských hrách i bez medvěda nenechávají nikoho na pochybách, že jde o Rusy. Zvolené barvy i design vlastně nepřipouštějí mýlku a záměnu s borci ze zemí, které taky operují s bílou, modrou a červenou barvou,“ dodává rovněž Hošek ke sportovcům ROC. 

„Vítězové tokijské olympiády z řad ruských sportovců si na nejvyšším stupínku každopádně nezazpívají text státní hymny. Zase tak moc jim CAS vstříc nevyšel. Pořadatelé škrtli i první navrhovanou náhradu, kterou byla i v těchto končinách více než proslulá Kaťuša. Vlajka se znakem ROC tak stoupá k tokijskému nebi nakonec za zvuků části Čajkovského klavírního koncertu č. 1 b moll,“ uzavírá. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

ČT

Nejste sám, kdo si stěžuje na to, že pořad 168 zkresluje a vytrhuje vyjádření z kontextu. Proč se s tím ale něco nedělá? Lhát by neměli nikde v médiích, ale ČT se navíc nálepkuje jako veřejnoprávní.A myslíte, že je problém jen ve 168? Mě přijde celá ČT dost jednostranná, takže radši koukám na zprávy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …