A ti Rusové se na olympiádě klidně předvádějí ve svých barvách! Chybí už jen Kaťuša, zuří Šídlův parťák

29.07.2021 15:36 | Komentář

O skryté výpravě Ruského olympijského výboru, figurující na olympijských hrách pod ROC - a tedy o „trestu" pro Ruskou federaci - se rozepsal komentátor Seznam Zpráv Jiří Hošek. Ten je mimo jiné také parťákem Jindřichem Šídla, kde na serveru Seznam spoluvytvářejí pořady se sportovně edukativní tematikou. Mimo jiné v pořadu Jiná liga Hošek představoval cizí hráče v české lize, věnoval se i rasismu.

A ti Rusové se na olympiádě klidně předvádějí ve svých barvách! Chybí už jen Kaťuša, zuří Šídlův parťák
Foto: ČOT
Popisek: Český olympijský tým - logo

Ruský olympijský výbor (ROC) je v současné době na 4. místě medailového pořadí zemí. „Ruští sportovci by přitom kvůli dlouhodobému, státem podporovanému dopingu, měli být v trestu,“ poznamenává Hošek s tím, že dopingové podvody ruských sportovců, které se děly v industriálním měřítku, jsou jasně prokázané. 

A dodává, že Světová antidopingová agentura pozastavila své ruské partnerské organizaci na tři roky činnost s tím, že musí uvolnit data ze své silně podezřelé moskevské laboratoře. „Když se tak po stanovené lhůtě konečně stalo, experti WADA přišli na to, že se s daty manipulovalo. A přišel trest. Ruská federace a její sportovci byli na 4 roky vyloučeni ze všech sportovních soutěží,“ konstatuje Hošek a dodává, že následně se čtyřletý trest scvrknul na dva roky. A právě i díky verdiktu arbitráže je ruská výprava početnější a viditelnější než v brazilském Riu. V Tokiu je 335 ruských sportovců. Takže takový trest/netrest.

„Podle New York Times došlo k porušení pravidel ruské účasti už na zahajovacím ceremoniálu. Hned trojjazyčně tam spíkři použili výrazy Rusko/ruský, což odporovalo tomu, že se bude striktně, ve všech slovních druzích, používat zkratka R.O.C.,“ pozmamenal mimo jiné také Hošek. 

„Dresy sportovců ROC na tokijských hrách i bez medvěda nenechávají nikoho na pochybách, že jde o Rusy. Zvolené barvy i design vlastně nepřipouštějí mýlku a záměnu s borci ze zemí, které taky operují s bílou, modrou a červenou barvou,“ dodává rovněž Hošek ke sportovcům ROC. 

„Vítězové tokijské olympiády z řad ruských sportovců si na nejvyšším stupínku každopádně nezazpívají text státní hymny. Zase tak moc jim CAS vstříc nevyšel. Pořadatelé škrtli i první navrhovanou náhradu, kterou byla i v těchto končinách více než proslulá Kaťuša. Vlajka se znakem ROC tak stoupá k tokijskému nebi nakonec za zvuků části Čajkovského klavírního koncertu č. 1 b moll,“ uzavírá. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…