A vida: Nora Fridrichová má průšvih. Jde o 168 hodin. Proti tomu je konec ve StarDance sranda

23. 10. 2019 10:40

VÍME PRVNÍ Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se na svém zasedání dne 1. října zabývala mimo jiné stížností společnosti Agrofert na pořad 168 hodin, odvysílaný 9. června 2019. ParlamentníListy.cz byly o výsledku rokování informovány jako první médium.

A vida: Nora Fridrichová má průšvih. Jde o 168 hodin. Proti tomu je konec ve StarDance sranda
Foto: Repro Facebook
Popisek: Nora Fridrichová s odznáčkem hnutí Pulse of Europe
reklama

Ve zmíněném pořadu analytik David Klimeš tvrdil, že „podnikání společnosti Agrofert je bez dotací těžko udržitelné“. Proti tomu se ovšem Agrofert následně ohradil, neboť takový výrok považuje za nepravdivý. Firma dlouhodobě odmítá, že by na dotacích byla závislá.

Anketa

Je dobře, že Zeman vyznamená exprezidenta Václava Klause?

28%
72%
hlasovalo: 15141 lidí
Rada ve svém závěru doslova uvedla:

„Rada coby ústřední správní úřad v rámci své kompetence dané ustanovením § 5 písm. a) a f) a § 59 odst. 1–3 zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání a o změně dalších zákonů (dále jen zákon č. 231/2001 Sb.), v platném znění, rozhodla upozornit provozovatele Česká televize, IČ: 00027383, sídlem: Kavčí hory, Praha 4, PSČ 140 70, na porušení ustanovení § 31 odst. 3 zákona č. 231/2001 Sb., kterého se dopustil odvysíláním pořadu 168 hodin dne 9. června 2019 od 22:00 hodin na programu ČT1, neboť provozovatel v předmětném vydání pořadu neposkytl prostor k vyjádření zástupci společnosti AGROFERT, a to zejména v souvislosti s tvrzením analytika Davida Klimeše, z něhož vyplývá, že podnikání společnosti AGROFERT je bez dotací těžko udržitelné, a divákovi tak poskytl pouze jednostranný pohled na probírané téma.“

Tím se podle vyjádření RRTV provozovatel dopustil porušení povinnosti zajistit, aby ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech bylo dbáno zásad objektivity a vyváženosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na covid zemřela výrazná členka ODS. Pro PL pravidelně komentovala hrůzy v Praze

17:01 Na covid zemřela výrazná členka ODS. Pro PL pravidelně komentovala hrůzy v Praze

V sobotu zemřela pražská zastupitelka, předsedkyně magistrátního kontrolního výboru a právnička Jaro…