A zase to schytal Jan Petránek. Dálková výměna mezi Jiřím Ovčáčkem a Jakubem Jandou

15.8.2016 3:55 odp.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v rozhovoru, který poskytl serveru Mediahub.cz, přiznal, že mezi jeho oblíbené české novináře patří Jan Schneider a Jan Petránek. Vzápětí oba jmenované žurnalisty na sociální síti sepsul analytik z think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda.

A zase to schytal Jan Petránek. Dálková výměna mezi Jiřím Ovčáčkem a Jakubem Jandou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

„Podle mě jsou to nesmírně skvělí autoři, kteří nejdou s proudem a mnohdy jsou kritičtí i vůči prezidentovi. To mi nevadí, líbí se mi, že nejsou ideologové. Těch se poslední dobou v médiích objevuje čím dál více a je to na škodu,“ prohlásil Ovčáček.

  • Celý text je ZDE

Jakub Janda poukázal na to, že Jan Schneider pro internetovou verzi Lidových novin tvrdí, že „o anexi v roce 2014 však těžko hovořit, protože se osamostatnění Krymu odehrálo na základě referenda“. Podle Jandy tak Schneider ignoruje fakt, že Ruská federace ukrajinský Krym nelegálně okupovala a anektovala. „Schneiderem vykreslované ‚referendum‘ proběhlo pod tlakem ruských ozbrojených sil na ukrajinském území, termín hlasování byl několikrát měněn a nebyla umožněna svobodná kampaň oběma stranám. Právě proto hlasování nebylo uznáno mezinárodními institucemi a absolutní většinou 100 : 10 ani v OSN. To vše Schneider jako ‚bezpečnostní analytik‘ či ‚novinář‘ ignoruje. Zde se přitom nepohybujeme na rovině názorů, jde o fakta. Je to jako nazývat hlasování v Eurovizi parlamentními volbami,“ uvedl Janda.

Na mušku si vzal i druhého novináře, Jana Petránka. Jandovi vadí tento Petránkův výrok pronesený v rozhovoru pro Radiožurnál: „V okamžiku, kdy Pravý sektor, banderovci a skutečně i fašizující skupinky provedly převrat v Kyjevě, tak Rusko pochopilo, co pro ně znamená zpráva, kterou měl Putin tajně na stole – že na Krymu budují tři ukrajinské společnosti celý komplex budov, které jsou zřejmě zamýšleny, aby se tam usadila CIA.“

Petránek podle Jandy opakuje nejčastější putinovské mýty – například že byl Majdan veden fašistickými silami. Nebo že Putin ukrajinský Krym prostě musel obsadit, čímž ignoruje všechny normy mezinárodního práva, které Ruská federace agresí porušila.

„Tyto dezinformátory Zemanova kancelář považuje za vzor žurnalistiky,“ podotýká Janda.

Celý text příspěvku Jakuba Jandy na jeho facebookovém profilu:

Mluvčí rezidenta Zemana na otázku MediaHub, kdo je jeho oblíbený novinář:

"Jan Schneider a Jan Petránek".

Pojďme se tedy podívat na práci těchto "oblíbených novinářů Hradu".

- Jan Schneider například pro internetovou verzi Lidových novin tvrdí, že „o anexi v roce 2014 však těžko hovořit, protože se osamostatnění Krymu odehrálo na základě referenda“. Ignoruje tak fakt, že Ruská federace ukrajinský Krym nelegálně okupovala a anektovala. Schneiderem vykreslované „referendum“ proběhlo pod tlakem ruských ozbrojených sil na ukrajinském území, termín hlasování byl několikrát měněn a nebyla umožněna svobodná kampaň oběma stranám. Právě proto hlasování nebylo uznáno mezinárodními institucemi a absolutní většinou 100 ku 10 ani v OSN. To vše Schneider jako „bezpečnostní analytik“ či „novinář“ ignoruje. Zde se přitom nepohybujeme na rovině názorů, jde o fakta. Je to jako nazývat hlasování v Eurovizi parlamentními volbami.

- Jan Petránek byl dlouhá léta znám jako matador české žurnalistiky, nicméně v posledních letech zakotvil v české dezinformační komunitě. Pro Radiožurnál například tvrdil: „V okamžiku, kdy Pravý sektor, Banderovci a skutečně i fašizující skupinky provedly převrat v Kyjevě, tak Rusko pochopilo, co pro ně znamená zpráva, kterou měl Putin tajně na stole - že na Krymu budují tři ukrajinské společnosti celý komplex budov, které jsou zřejmě zamýšleny, aby se tam usadila CIA“. Stejně tak opakuje nejčastější putinovské mýty – například že byl Majdan veden fašistickými silami. Nebo že Putin ukrajinský Krym prostě musel obsadit, čímž ignoruje všechny normy mezinárodního práva, které Ruská federace agresí porušila.

Tyto dezinformátory Zemanova kancelář považuje za vzor žurnalistiky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelíbí se vám to? Buch to Strakovce na dveře, ať si vláda počte! Skálův nápad, na který stačí málo

9:02 Nelíbí se vám to? Buch to Strakovce na dveře, ať si vláda počte! Skálův nápad, na který stačí málo

Každý týden přibít na vrata Strakovy akademie další a další výtky, které lidé proti současnému vládn…