„Ano, my jsme dohodnuti, že bychom pokračovali ve vládě,“ řekla novinářům Šlechtová po schůzce členů vlády za ANO s Faltýnkem. Vicepremiér Babiš se jednání neúčastnil, je v Plzeňském kraji.
Faltýnek uvedl, že vedení hnutí o věci zatím nediskutovalo, varianta setrvání ministrů je ale ve hře. „My jsme to říkali několikrát, že bychom chtěli ten mandát dotáhnout. A pokud by došlo k odvolání pana Babiše panem prezidentem, respektive kdyby tam byl ten souhlas s odvoláním, tak teď říkám svůj osobní názor, který zatím není projednán v rámci předsednictva a výboru, že bychom měli pokračovat, naši ministři dál ve vládě, aby dokončili ty úkoly, které mají ještě před sebou,“ řekl první místopředseda hnutí.
Hnutí však za Babišem nadále stojí, k jeho odvolání podle Faltýnka není žádný důvod. Sobotkův nynější krok, když oznámil, že nepodá avizovanou demisi, ale navrhne odvolání Babiše, označil za delší gesto zoufalého premiéra, křeč a za ostudu České republiky.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
finance
Pane ministře, můžete prosím uvést o kolik jste zvýšil plat pracovníkům SSZ za dobu Vašeho působení? Děkuji za odpověď
Další články z rubriky
13:39 „Tváří se jako právník“. Výborný chtěl zesměšnit Rajchla, ale sám si naběhnul
Kdo jinému ústavně-právní jámu kopá, sám do ní často padá, poznamenává právník Petr Kolman nad zážit…
- 10:18 Nájmy dál letí nahoru. Někde i o tisíce
- 4:43 Stanjurovy lži: Rychlá finanční pomoc a 40 miliard na obnovu. Plnění slibů však v nedohlednu
- 7:52 „Domácí zabijačka“ v ODS? Kolem neúspěchu Skopečka je to prý složitější
- 21:10 „On ji snad zapálí.“ Okamura sundal vlajku Ukrajiny. Přišla odveta ODS a Pirátů
- 18:10 Stanislav Křeček: Bydlení? Jistá naděje




