ANO chce v hradeckém kraji zopakovat výsledek z krajských voleb

15.09.2017 19:37

Hnutí ANO chce v říjnových sněmovních volbách v Královéhradeckém kraji minimálně zopakovat výsledek z loňských krajských voleb, ve kterých získalo 25,18 procenta. Novinářům to dnes při zahájení volební kampaně v kraji řekla lídryně kandidátky, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Ve sněmovních volbách v roce 2013 v kraji ANO vyhrálo se ziskem 20,28 procent hlasů, což znamenalo zisk tří mandátů.

ANO chce v hradeckém kraji zopakovat výsledek z krajských voleb
Foto: archiv kandidátky
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová
reklama

„Když to bude alespoň výsledek jako v krajských volbách, tak budu spokojená, ale budu se snažit ještě o lepší,“ řekla Dostálová. Hnutí ANO chce do kampaně v kraji investovat zhruba milion korun, zaměří se především na kontaktní kampaň s voliči. „Máme naplánované desítky kontaktních akcí a nechceme a nebudeme utrácet miliony,“ uvedla Dostálová.

Za priority označila strategické investice v kraji, například do dopravní infrastruktury či do rozvoje cestovního ruchu. Ve zdravotnictví chce prosazovat centralizované nákupy a transparentní hodnocení kvality zdravotní péče. V oblasti veřejné správy chce Dostálová zefektivnit státní aparát, aby lidé mohli co nejvíce věcí vyřizovat na dálku z domova.

V Královéhradeckém kraji se v nadcházejících volbách utká 24 subjektů, což je v regionu dosud nejvíce. Ve volbách v roce 2013 druhá ČSSD získala 18,57 procenta a dva mandáty, třetí KSČM dostala za 14,08 procenta hlasů dva mandáty. TOP 09 v kraji volilo 12,91 procenta voličů, Úsvit přímé demokracie 8,08 procenta, ODS 7,27 procenta a KDU-ČSL 6,79 procenta voličů, tyto čtyři subjekty získaly po jednom poslanci.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …