ANO hledá osobnost, která na jižní Moravě porazí Haška. Nemáme lidi, zní z hnutí

24.01.2016 11:59

Podle zpravodajského serveru Aktuálně.cz řeší Babišovo hnutí ANO závažný problém, protože stále neví, kdo v letošních krajských volbách na jižní Moravě vyzve nynějšího hejtmana Michala Haška (ČSSD). Přitom všichni hlavní konkurenti vládního hnutí už lídra mají. Jenže Babišovi tu chybějí osobnosti, a tak bude zjevně ještě chvíli hledat.

ANO hledá osobnost, která na jižní Moravě porazí Haška. Nemáme lidi, zní z hnutí
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Kandidátku v Jihomoravském kraji by podle Aktuálně.cz mohl vést starosta Kyjova a šéf Svazu měst a obcí František Lukl, kterému jsou nicméně vyčítány dobré vztahy právě se současným hejtmanem. Současný ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš je na rozdíl od bývalého ministra Rusnokovy vlády Haškovým kritikem, což hraje v Luklův neprospěch. V úvahu prý ale ve hnutí, které se netají ambicemi vyhrát na jižní Moravě krajské volby, připadá i kandidatura brněnského primátora Petra Vokřála. Jak ale babišovci uvedli, jméno lídra nebude známé až do března.

„Samozřejmě to vyloučit nemohu, ale jasno ještě není. Uvidí se podle toho, jak silného kandidáta se nám podaří vyprofilovat,“ sdělil deníku Aktuálně.cz primátor Brna. Před časem se nicméně hovořilo i o kandidatuře majitele společnosti Student Agency Radimu Jančurovi nebo šéfovi českého biatlonu Jiřímu Hamzovi, což ale nakonec nějak vyšumělo.

Praha se opakovat nebude, slibují

Podle zástupců hnutí totiž není jednoduché najít vhodnou osobnost, která by měla šanci porazit současného jihomoravského hejtmana a předsedu Asociace krajů Michala Haška. I podle předsedy ANO v Jihomoravském kraji Marka Janíčka výrazní politici hnutí v regionech chybějí. „Nemáme obrovskou zásobárnu lidí, se kterými bychom komunikovali už deset dvacet let. Nemáme takovou historii, abychom věci dokázali řešit tak rychle. Na výběru lídra si dáváme velmi záležet, chceme, aby to byl profík, který bude sžitý s myšlenkami našeho hnutí,“ vysvětlil.

Babiš nedostatek členské základny řeší už delší dobu. Problémy se projevily například pádem koalic ve velkých městech. V Ústí nad Labem, Opavě nebo Hodoníně si babišovci dokonce odvolali vlastního primátora a také v Praze se primátorce Adrianě Krnáčové rozpadla její vláda. Možného opakování pražského problému se prý v hnutí ale nebojí. „To je úplně jiný příběh, nemá to s Jihomoravským krajem vůbec nic společného. Neobávám se toho,“ upozornil Janíček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

20:12 Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller přináší další zamyšlení pro čtenáře Parlament…