ASORKD proti Karlovarským vodám: Takhle devastujete lázně v Kyselce

20.07.2012 21:05

Asociace pro rozvoj a podporu kulturního dědictví ČR chce svou kampaní přimět lidi k bojkotu výrobků Karlovarských minerálních vod. Předvádí to na tramvajích v Praze, na které vyvěsila plakáty s nápisem Zde se těží minerálka Mattoni. Text je doplněn o fotografie zdevastovaných interiérů lázní v Kyselce. Ředitel Karlovarských minerálních vod považuje reklamu za teroristickou metodu.

ASORKD proti Karlovarským vodám: Takhle devastujete lázně v Kyselce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tramvaj číslo 22
reklama

Dvoumetrové plakáty s ruinami Löschnerova pavilonu jsou umístěné na třech tramvajích v Praze. „Reklamu jsme zkušebně zakoupili na jeden měsíc. Celkem jsme za všechny tři tramvaje zaplatili 8 400 korun. Peníze nám zasílají dárci z celé republiky. Budeme monitorovat ohlasy Pražanů i petiční podpisy na našem webu Zachraňte lázně Kyselka,“ cituje viceprezidenta asociace Martina J. Kadrmana server iDnes.cz.

Navíc dodává, že pokud se kampaň osvědčí, asociace osloví sponzory a další inzerce už bude masivní.

Objekt Löschnerova pavilonu patří společnosti Karlovarské minerální vody. Ta začátkem roku dostala pokutu téměř dva miliony korun a devastaci pavilonu a hotelu Praha. Proti rozhodnutí se zástupci společnosti se odvolali k soudu.

Generální ředitel minerálních vod Alessandro Pasquale s kampaní nesouhlasí a označuje ji za teroristickou metodu. „Protestujeme proti dalšímu skandálnímu vydírání, účelové manipulaci veřejnosti a pomlouvání firmy ze strany aktivistů a rádoby zachránců památek sdružených v asociaci,“ vyjádřil se Pasquale s tím, že jeho firma není a nemůže být odpovědná za stav majetku, který v Kyselce nevlastní.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

15:14 Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

ParlamentníListy.cz v pondělí mapovaly reakce fanoušků předsedy ODS na jeho facebookovém profilu pot…