Aby se Babiš nedivil, že si zničil koaliční potenciál, varuje šéfa hnutí ANO Bělobrádek

18. 6. 2017 7:58

O vládou schváleném návrhu rozpočtu na příští rok, o ministru financí Ivanu Pilném i o Andreji Babišovi promluvil pro server E15.cz předseda Lidovců Pavel Bělobrádek. V rozhovoru mluvil mimo jiné například i o rozpočtu na vědu a výzkum. „Nesouhlasím s tím, že věda a výzkum jsou cedník, děravý hrnec nebo černá díra,“ řekl Bělobrádek.

Aby se Babiš nedivil, že si zničil koaliční potenciál, varuje šéfa hnutí ANO Bělobrádek
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Vicepremiér Pavel Bělobrádek v Trutnově

V rozhovoru pro server E15.cz zhodnotil Bělobrádek například vládou schválený návrh rozpočtu pro příští rok. „Nereflektuje už schválený rozpočet na vědu a výzkum, stejně tak je tam spousta dalších takových položek,“ uvedl Bělobrádek s tím, že Lidovci přijali usnesení, že souhlasí s maximální výší schodku 50 miliard. „O jednotlivých kapitolách se bude dále hovořit. V podstatě každý rezort, snad s výjimkou kultury, nebyl spokojen s výší rozpočtu,“ sdělil Bělobrádek.

Předseda Lidovců odpověděl například i na otázku, v čem spočívá podstata sporu s ministrem financí ohledně výpočtu návratnosti investic do vědy. „Ten spor je o to, jestli to navýšení, které my plánujeme, má, nebo nemá své racio,“ řekl Bělobrádek s tím, že on je přesvědčený, že má a stejně tak si to prý myslí i Rada vlády pro výzkum, vědu a inovaci. „Musíme přesvědčit nejlépe celou vládu včetně ministra financí o tom, že tyto peníze skutečně nejsou spotřeba, ale že jsou investice,“ sdělil Bělobrádek a dodal, že nesouhlasí s tím, že věda a výzkum jsou cedník, děravý hrnec nebo černá díra.

Pavel Bělobrádek odpověděl také, zda ho překvapilo, že Andrej Babiš výrazně zagresivnil svou rétoriku vůči Lubomíru Zaorálkovi a to prakticky ihned poté, co byly strukturální změny u socialistů oznámeny. Ani ne, každý máme jiný styl. A Andrej Babiš má takový,“ odpověděl pro server E15 Bělobrádek s tím, že otázkou je, jestli se pak Andrej Babiš nebude divit, že si zničil koaliční potenciál a nikdo s ním nebude chtít mít nic společného. 

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: David Hora

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…