Advokát Láska: Máme možnost narcise Klause potrestat. Velmi tvrdě

05.01.2013 12:56

Advokát Václav Láska si udělal v amnestii Václava Klause jasno. Podle něj je prezident lhář a narcis. Potrestat Klause obviněním z vlastizrady či z rozvracení republiky je nesmysl, míní Láska. Lepší bude, když ho budou všichni občané ignorovat. To pro něj bude trestem nejhorším.

Advokát Láska: Máme možnost narcise Klause potrestat. Velmi tvrdě
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Advokát a bývalý policejní vyšetřovatel Václav Láska v pořadu ČT Hyde park

„Václav Klaus je lhář. Jako advokát bych měl používat termín „nemluví pravdu“, ale přijde mi nepřiléhavý,“ píše na svém Facebooku advokát Láska s tím, že Klaus lže především o důvodech vyhlášení amnestie.

Klausova obhajoba omáčky

Pokud jde o odpuštění nepodmíněných trestů, lže Klaus o tom, že chtěl dát novou šanci prvotrestaným. „Václav Klaus propustil z věznic 95 procent recidivistů a lže nám o tom, že dává novou šanci prvotrestaným,“ míní Láska a vysvětluje to tím, že nepodmíněné tresty odnětí svobody do jednoho roku - které amnestií odpustil - jsou udělovány jen recidivistům. U prvotrestaných je takový nízký trest v naprosté většině případů podmíněně odložen.

Podle Lásky je to ale nezajímavá lež, protože se jí jen obhajuje omáčka, kterou se má zakrýt hlavní sousto amnestie - zastavení trestních řízení, která se vedou více jak osm let. A právě tady přichází lež hlavní, upozorňuje bývalý policejní vyšetřovatel.

Václav Klaus údajně předešel rozhodnutí evropského soudu, neb kdyby si jím amnestovaní obžalovaní u tohoto soudu stěžovali, byli by úspěšní. „Ale to je lež. Evropský soud každou takovou stížnost posuzuje individuálně a leckdy dojde k závěru, že se o délku řízení přičinil i sám stěžovatel a jeho stížnost zamítne. Tedy ne zdaleka všichni amnestování by u tohoto soudu byly úspěšní,“ vysvětluje advokát.

Potrestání Václava Klause

Láska na Facebooku píše, že jsou hloupé úvahy o obvinění prezidenta z vlastizrady či z rozvracení republiky. „To se zas jen jiní Edové Faganové chtějí zviditelnit. Václav Klaus jen vykonal své zákonné právo. A tím se nikdo nemůže dopustit trestného činu,“ míní Láska s tím, že ústava prezidenta v rozsahu amnestie nijak neomezuje.

Problém je tady opačný. Totiž, že ústava vychází z předpokladu, že prezidentem České republiky bude rozumný, zodpovědný a poctivý člověk. „Problém je tedy spíše v tom, že naše ústava stojí na mylných předpokladech,“ píše Láska a jedním dechem dodává, že Václava Klause potrestat lze.

A pro něj dokonce trestem nejhorším - ignorováním. „Nezvěte jej na besedy. Když se někde vzdělávací akce zúčastní, opusťte sál. Víte jaký je to pro narcise trest, když ho nikdo neobdivuje? Když nikoho nezajímá? Když nemůže nikde exhibovat?“ vymýšlí trest advokát.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

12:01 „Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

„Jste fašista!“ spustil účastník akce Fridays for Future, s plackou Milion chvilek pro demokracii, n…