Advokátka natvrdo: Greta, Patočka a Minář jsou umanuté děti. Takhle se na ně musí...

22.02.2020 15:54

Zkušená advokátka Jan Zwyrtek Hamplová má za to, že aktivistka Greta Thunbergová, předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář nebo Jakub Patočka z Deníku Referendum, který nechtěl nového ombudsmana Stanislava Křečka pustit do jeho kanceláře, se chovají jako malé děti. A podle toho je prý třeba k nim přistupovat...

Advokátka natvrdo: Greta, Patočka a Minář jsou umanuté děti. Takhle se na ně musí...
Foto: archiv J. Zwyrtek Hamplová
Popisek: Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová

Jana Zwyrtek Hamplová má za to, že ekologická aktivistka Greta Thunbegová, předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář nebo šéfredaktor Deníku Referendum vystupují jako rozmazlené děti, které si chtějí na svých rodičích vydupat hračku či zmrzlinu. Když se to nedaří, takové dítko se svalí na zem a začne dělat scény.  

Umanuté ‚děti‘, které sice nechtějí čokoládu nebo hračku (i když u Mináře si nejsem jista, maxipsa Fíka by asi bral), ale princip je stejný. Umanutě se snaží diktovat (všechny), hystericky křičet (Greta), teatrálně trhat Ústavu (Minář), blokovat vchod (Patočka), zkrátka mediálně ‚dupat, kvílet, dělat kravál‘ – a jak není přes všechen tento humbuk po jejich, jsou viditelně vzteky bez sebe, ujíždějí jim nervy a mají až nenávistné projevy... Vzpomínám si na hlášku Zdeňka Svěráka coby otce ve filmu Obecná škola: ‚Oni prej uměj bejt i panovačný... A proto je volit nebudu.‘ Mluvil o komunistech. Jak trefné...“ napsala Hamplová v blogu na Aktuálně.cz.

Minář, Patočka, Thunbergová a jim podobní si, podle advokátky, chtějí vynutit splnění svých přání, aniž by vzali v potaz, jak to ve světě chodí, že byl stávající premiér i prezident zvolen demokraticky nebo že demokraticky zvolení zástupci vybrali za ombudsmana Stanislav Křečka. Vedle toho spolek Milion chvilek varuje opřed polskou a maďarskou cestou, ale Hamplová pochybuje, že členové o poměrech v těchto zemích něco skutečně vědí.

K rozmazleným dětem lze přistupovat dvěma způsoby. Když dítě před hračkářstvím začne křičet, že tuhle hračku chce a chce a chce, rodiče mu jí buď koupí, čímž riskují, že se scéna bude brzy opakovat, protože se dítě naučí, že takhle dosáhne svého; nebo mu dají výchovnou přes zadek a odvedou ho od hračkářství pryč. Takové sítě se naučí, že vztekání se nepomáhá, a dříve či později se začne chovat normálně.

Přístup přísného rodiče by prý Hamplová aplikovala i na Gretu Thunbergovou, Mikuláše Mináře i Jakuba Patočku.

„Pitomce z nás dělat nebudete, vztekat se nám tu za naše peníze taky nebudete, diktovat nám taky nebudete, a pokud se vám co nelíbí, naučte se konečně něco pořádného, než jen křičet, jak to ti druzí dělají špatně, a pak nám sami ukažte, jak se to dělá lépe – třeba si založte volební stranu, a vyhrajte volby. Protože zatím houby umíte, houby znáte, a hlavně se vám evidentně nic, co zavání jakoukoli prací včetně studia, dělat nechce. A ještě máte tu drzost brát si za to diktování u mikrofonu a kádrování nás všech plat neveřejné výše,“ rozzlobila se advokátka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Urážka! Vztek na očkování vrcholí pořadem ČT. Hodně silné

8:15 Urážka! Vztek na očkování vrcholí pořadem ČT. Hodně silné

Zda jsou lidé očkovaní vyrazili Reportéři ČT zjišťovat na Karlovarsko a našli nejednoho obyvatele z …