Advokátka se s tím nepáře: Soudružka z EU! Západ páchá sebevraždu

26.01.2020 17:15

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová má za to, že se Západ šíří do záhuby. A na rozdíl od nás nemá k dispozici určité mentální brzdy, které by sebevražedné chování dokázaly zastavit. Střední Evropa má podle Hamplové pud sebezáchovy, protože si prošla několika totalitami, naposledy totalitou komunistickou.

Advokátka se s tím nepáře: Soudružka z EU! Západ páchá sebevraždu
Foto: archiv J. Zwyrtek Hamplová
Popisek: Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová
reklama

Až nám zavelí zdravý rozum, podle advokátky Jany Zwyrtek Hamplové máme opustit EU.

Držme si silnou V4. Abychom mohli palubu EU společně opustit, až nám zavelí pud sebezáchovy. Kdybych si měla vybrat mezi ‚být v EU‘, nebo ‚být ve V4‘, volba by byla jasná. A nemusí mi to jezdit žádná soudružka z EU vysvětlovat, jak ‚vyhrožuje‘. Jasná volba – V4. Tou soudružkou myslím novou šéfku Evropské komise Ursulu von der Leyenovou. A proč ji nazývám soudružkou? Protože když jsem četla její výroky, ty fráze, které mají zemím Visegrádu hlavně zavřít ústa, jako bych se probudila v komunistickém pravěku. Jiná forma, princip stejný,“ napsala Jana Zwyrtek Hamplová na blogu Aktuálně.cz.

Zdůraznila, že V4 dělá dobře, když odmítá přijímat nelegální migranty, byť tím třeba štveme ostatní členské státy EU. Podle advokátky musíme jen my rozhodovat o tom, kdo bude žít na našem území. Stejně tak prý musíme odmítnout každou mezinárodní smlouvu s tragickým obsahem. Hamplová takto vnímá i Istanbulskou úmluvu. A do třetice si prý musíme rázně hájit svobodu slova. Na Západě už se některé věci neříkají a my si máme nadále hájit právo říkat, co chceme. Jinak prý hrozí, že se na veřejnosti bude říkat něco a doma pravda. Češi, Slováci nebo Poláci si tuto situaci ostatně pamatují z doby, kdy nad našimi zeměmi panovali komunisté.

„Jenže to je ono – totalitu západní Evropa zatím nepoznala. Naivně si proto možná představuje nějakou vyšší formu společenského života, aniž si nechává vysvětlit, že naprostá rovnost neexistuje, že všichni nemohou mít stejná práva, neplní-li i stejné povinnosti, že vlastenectví zaslouží naopak úctu, ne pohrdání, a že jiný názor na tu samu věc není zločin, ale demokracie. A že politikem, který má respekt, se člověk nerodí, ale stává, a rozhodně ne studiem nějakého ‚VUMLU‘ a diktátem myšlenek shora. V případě migrace například slavné evropské politiky vůbec nenapadá, že ti lidé jsou opravdu z jiného světa, a proto nelze ve vztahu k nim uvažovat podle našich civilizačních měřítek. Že by byli za pomoc vděčni, a podle toho se chovali? Zapomeňme. Kde se bere ta neuvěřitelná naivita, že to může fungovat, nechápe nikdo, mimo těch zběsilých a řvoucích skupin – které si z toho udělaly politický program nebo byznys (anebo v případě eko volný pátek),“ uvedla Jana Zwyrtek Hamplová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

22:48 Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

Poslanecká Sněmovna dnes odpoledne projednávala návrh státního rozpočtu se schodkem 320 miliard koru…