Afriko, promiň? Ne! Drsná česká odpověď na hlasování EU

03.04.2019 7:28

Advokátka Klára Samková upozornila na svém facebookovém profilu na text Pavla Matochy týkající se migrační krize. Text vyšel v úterních Lidových novinách pod názvem Štrasburské vítání pirátů z Afriky.

Afriko, promiň? Ne! Drsná česká odpověď na hlasování EU
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Multikutli společnost kolem stanice metra Chateau Rouge
reklama

„Autor (*1972) je vystudovaný sociolog (Karlova univerzita, Praha), šachový komentátor (na poslední stránce LN pravidelně každé úterý), předseda pražské šachové společnosti. Občas píše i politické komentáře. Neříkejte mi, že by toto prošlo ještě před čtrnácti dny! Toto je názor, který je mému srdci blízký a který je zcela kompatibilní s mými názory posledních minimálně pěti let... Smutné je jen jedno (kromě samotné existence téhle ‚africké‘ rezoluce: ze mě je vlastně názorový meinstream a jediné, co mi zůstane, je nálepka extrémisty...“ poznamenala ke komentáři Samková. 

Anketa

Dokdy bude trvat Evropská unie?

hlasovalo: 8797 lidí

„Když nás Evropský parlament vyzývá, abychom otevřeli ‚koloniální archiv‘, tak navrhuji, abychom to udělali. Československu totiž mělo po první světové válce, v níž jsme díky československým legiím byli počítáni mezi vítěze, být rovněž obdařeno koloniemi, a to jmenovitě africkou zemí při Guinejském zálivu, Togem. Naše „panství“ bylo papírového charakteru a trvalo asi deset dnů, což si vyneslo tehdy rčení ‚Togo nebylo mnogo‘. Samozřejmě se tak stalo opět podrazem našich drahých západních spojenců. Takže bychom si mohli fajne připomenout, jaké to je, když už 100 let ‚patříme na západ‘... Ptám se jen tak, kolikrát ještě budeme muset od toho ‚západu‘ dostat nakopat do pozadí, abychom si svoje skutečné místo a skutečné spojence skutečně uvědomili... (Ne, Rusko to není... To už vyřešil K. H. Borovský...),“ dodala. 

Matocha se ve svém textu zaměřil na to, že ačkoli většina zemí Evropské unie neměla žádné africké kolonie, od minulého úterý jsou vyzvány Evropským parlamentem, aby otevřely své koloniální archivy a zavedly Měsíc černošské kultury. „Pro Česko, Polsko, Maďarsko či Finsko, Litvu a Lotyšsko to je jistě velmi podnětná výzva,“ poznamenal Matocha k usnesení, jež přijal Evropský parlament. Usnesení je o základních právech lidí afrického původu a podle Matochy je na něm patrné, jak orgány Evropské unie propadají do stále většího šílenství a likvidují svými usneseními a nařízeními Evropu v přímém přenosu. 

„Filozoficky je třeba se ptát, jestli lidé afrického původu mají jiná základní práva než lidé původu evropského či asijského? A dále zda mezi základní práva lidí patří právo na pozitivní diskriminaci, či měsíční festival vlastní rasové kultury? To chtějí europoslanci za ANO, ČSSD, TOP 09, STAN, KDU-ČSL a KSČM, kteří pro usnesení o základních právech lidí afrického původu ve Štrasburku hlasovali, vážně obhajovat? Nebo doufali, že toto usnesení jako spousta dalších šílených evropských usnesení a nařízení prostě zapadne, či že se voliči nepodívají, kdo pro něj hlasoval?“ zeptal se. 

„Můžeme rozumět černému svědomí bývalých koloniálních mocností, v Africe byly Francie, Belgie, Německo či Itálie, ale proč tím obtěžují většinu zemí EU, která toto zlo nepáchala. Chtějí-li občané bývalých koloniálních mocností vyjádřit lítost nad touto historií a nějak oběti kompenzovat, můžeme tomu jen zatleskat, ale ať náklady nepřesouvají na země, které s tím nemají nic společného. Den po přijetí tohoto usnesení afričtí migranti unesli obchodní loď, která je zachránila u libyjských břehů. Zachránění migranti napadli své zachránce, odstavili od kormidla kapitána toho tankeru, který je chtěl dovézt zpět do Libye, a vynutili si plout směrem k Maltě. Tam je zpacifikovalo až speciální ozbrojené komando a předalo maltské policii. Příchod takových pirátů chtějí europoslanci – s čestnou výjimkou tří europoslanců za Svobodné a ODS – usnadňovat a pořádat jim k tomu ještě folklorní festivaly?“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…