Agenda pro živnostníky i studenty. ODS dumá, jak zachránit příští volby

25.03.2013 17:05

Výkonná rada ODS jedná ve stranickém sídle v Praze na Pankráci o prioritách strany pro rok 2014, ve kterém Českou republiku čekají čtvery volby. V dokumentu nazvaném Agenda 2014 se strana bude chtít zaměřit mimo jiné na podnikatele a živnostníky.

Agenda pro živnostníky i studenty. ODS dumá, jak zachránit příští volby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Nečas

"Znamená to koncentrovat se na naše voličské skupiny, na místa, kde je náš program v souladu s ochranou jejich zájmů. Znamená to mít pro každou skupinu konkrétní témata, která chceme začít zvedat," řekl pro dnešní vydání deníku Mladá fronta Dnes premiér a předseda strany Petr Nečas.

Kvůli klesajícím preferencím strany volali někteří občanští demokraté po svolání mimořádného kongresu, na kterém by se vyměnilo vedení ODS. Podle Nečase ale v ODS není v současnosti nikdo, kdo mohl být věrohodným kandidátem na premiéra.

Podle MfD by Agenda 2014 měla zahrnovat například zjednodušení některých výkazů, které musí živnostníci odevzdávat úřadům, či snadnější zaměstnávání na částečný úvazek. Strana zřejmě bude chtít oslovit také vysokoškoláky, uvažuje podle deníku o větší finanční podpoře kvalitních vysokých škol.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: joh

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A to nevíte, co bylo pak! Železný vyběhl za Ševčíkem. I jeho vlastní se do něj trefují

10:10 A to nevíte, co bylo pak! Železný vyběhl za Ševčíkem. I jeho vlastní se do něj trefují

Debata o konsolidačním balíčku v pořadu Události, komentáře ČT24 začala ostrou přestřelkou mezi děka…