Aha! Soukup pátral, komu patří nový „nezávislý“ deník. A pak už jen nevěřícně zíral

22.02.2019 16:04

Jaromír Soukup se včera ve svém pořadu Moje zprávy, odvysílaném na TV Barrandov, věnoval ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi, který měl v plánu vyjednat schůzku Andreje Babiše s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, ale dříve nežli přistál, bylo toto setkání potvrzeno Američany. Řekl k němu: „Díky bohu, že se do toho Petříček nestihl montovat, jinak by ten Bílý dům viděl Andy asi jen z dálky.“ Soukup zareagoval i na názor bývalé místopředsedkyně TOP 09 Heleny Langšádlové o přijetí eura a poodhalil údajně její sny: „Sen topácké svazačky je jaderná válka s Ruskem a splácení dluhů Řecka.“ A ve druhé polovině svého pořadu pak Soukup započal rozkrývat pravé vlastníky Deníku N.

Aha! Soukup pátral, komu patří nový „nezávislý“ deník. A pak už jen nevěřícně zíral
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: První novoroční díl Týdne s Jaromírem Soukupem

Anketa

Je Miloš Zeman na Pražském hradě obklopen kvalitními spolupracovníky?

65%
35%
hlasovalo: 7019 lidí
Jaromír Soukup hned na úvod připomenul první výročí vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a dodal, že o novinářích bude mluvit i v následujících minutách. Investigativní reportér Kuciak a jeho partnerka Kušnírová byli zavražděni loni v únoru. Policie od počátku považovala za nejpravděpodobnější motiv vraždy Kuciakovu novinářskou práci. Loni v září policie zadržela a obvinila čtyři osoby, vyšetřovatelé ale pátrají po hlavním objednavateli popravy. Násilná smrt novináře před rokem vyvolala v zemi politickou krizi, která vyústila v demisi šéfa nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie Roberta Fica z funkce premiéra.

Následovalo pak i současné dění okolo hovězího masa nakaženého salmonelou. Ze zhruba 700 kilogramů polského masa se salmonelou se ho zpracovalo do tepelně upravených pokrmů nebo potravin nebo se dále dohledává přibližně 133 kilogramů. Ministra Miroslava Tomana Soukup nazval „krotitelem hovězího“ a obul se do Babiše, že není normální, aby takto jeho ministr hazardoval se zdravím občanů. Soukup v té době zřejmě ještě netušil, že do Česka všech 700 kilogramů nakaženého masa dovezla firma Animalco; ta spadá do holdingu Agrofert, který premiér Babiš vložil do svěřenského fondu.

A premiérem Babišem se zabývala i následující Soukupova zpráva nazvaná „Babiš do Bílého domu“. Soukup připomněl, že ministr zahraničí Tomáš Petříček měl v plánu vyjednat schůzku Andreje Babiše s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, ale dříve nežli přistál v USA, tak schůzku již americká strana potvrdila. „Díky bohu, že se do toho Petříček nestihl montovat, jinak by ten Bílý dům viděl Andy asi jen z dálky,“ pobavil se Soukup a varoval: „Dokud se Petříček nevrátí domů, tak to Andy nemá jisté!“ Ohledně schůzky Babiše s Trumpem se ještě tázal, zdali Trump nebude dalším v pořadí, komu Babiš daruje svou knihu „O čem sním, když náhodou spím“. Velvyslanec USA Stephen B. King ve středu na sociální síti Twitter oznámil, že byl Babiš Donaldem Trumpem pozván do Washingtonu. Babiš by se měl s Trumpem setkat 7. března a schůzka má potvrdit trvání vynikajících vztahů mezi Spojenými státy a Českou republikou.

Soukup k této schůzce státníků ovšem nesdílí jen kladný postoj a zamyslel se, co zřejmě přispělo k tomu, aby Babiš pozvánku vůbec mohl získat: „Američané, chtěli hledat spojence pro svůj svatý boj proti Huawei,“ řekl a upozornil, že nás toto setkání možná ještě vyjde draho. Hrozí nám totiž ze strany společnosti Huawei arbitráž, a pokud by v ní Huawei uspěla, tak nás Babišova cesta k Trumpovi vyjde až na 40 miliard korun.

V krátkých zprávách se poté Soukup pozastavil nad náplastí, kterou měl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker na obličeji po jednání s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Juncker novinářům řekl, že se poranil při holení, Soukup má ale jasno: „Brexit si našel první oběť!“ Dle Soukupa tak zřejmě vyjednávání s britskou premiérkou Mayovou bylo poněkud ostřejší. Juncker, který dle Soukupa „vypadá roztomile, akorát trochu chlastá“, po jednání prohlásil, že není optimista, pokud jde o odvrácení brexitu bez dohody.

Fotogalerie: - Babiš a celostátní sněm ANO

5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO
5. celostátní sněm Hnutí ANO

A Soukup v zábavě pokračoval, pobavil ho totiž senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš, s citátem, že s Kurtem Cobainem nesdílí jenom den narození, ale také postoj k jeho „obdivovatelům“ z řad trollů: „Raději budu nenáviděn za to, co jsem, než milován pro to, co nejsem.“ Zpěvák a zakladatel skupiny Nirvana Kurt Cobain, k němuž se Drahoš v den oslavy sedmdesátých narozenin připodobnil, se rozhodl v sedmadvaceti letech ukončit svůj život tím, že si střelnou zbraní 5. dubna 1994 prostřelil hlavu. „Ta paralela bije do očí,“ poznamenal Soukup.

Následně Soukup zareagoval na názor bývalé místopředsedkyně TOP 09 Heleny Langšádlové. Dle ní není náš odpor vůči referendu o přijetí eura relevantní a Slovákům se přijetí eura vyplatilo. „Sen topácké svazačky je jaderná válka s Ruskem a splácení dluhů Řecka,“ prohlásil k názoru Langšádlové Soukup.

Fotogalerie: - Snídaně s Petříčkem

Ministr zahraničí Tomáš Petříček
Neformální snídaně s ministrem zahraničí Tomášem P...
Neformální snídaně s ministrem zahraničí Tomášem P...
Neformální snídaně s ministrem zahraničí Tomášem P...
Ministr zahraničí Tomáš Petříček
Neztratil někdo rukavici?

A v druhé polovině pořadu přišlo na řadu hlavní téma: „Deník N – N jako netransparentní“. Na tomto místě se Soukup odhodlal odhalit nejasnou strukturu vlastníků Deníku N. Z Deníku N se dle Soukupa vyklubalo: „Nejhorší mediální dno české mediální scény.“ „Je to svinstvo,“ pokračoval a poukázal, že „ty lidi, co tam pracují v žoldu těch majitelů“, obviňují nepohodlné osoby na policii, aby měli o čem psát. To Soukup označil za odporné a mluvil o novinářích, které nemá rád, ale uznává, že by se k podobné věci nikdy neubírali. Jako příklad Soukup hovořil o investigativním novináři Jaroslavu Kmentovi, který s ním nesouhlasí a nadává mu na sociálních sítích. „Ale ten by to neudělal,“ řekl Soukup s tím, že se i přes odlišné postoje navzájem respektují.

Deník N v posledních dnech publikoval hned několik zpráv o tom, že Soukup ovládá utajovanou firmu sídlící na Kypru, přes kterou proteklo víc než půl miliardy korun putujících od Soukupových českých firem na Kypr a zase zpět. Minimálně 9,5 milionu korun směřovalo z daňového ráje přímo k Soukupovi. Tento týden Deník oznámil svá zjištění, že má Soukup na Kypru ještě jednu společnost a tu ovládá prostřednictvím svého mediálního domu Médea. Podle zjištění Deníku N z ní putovalo do Soukupovy utajené schránky přes pět milionů korun.

Soukupa toto jednání Deníku N vyprovokovalo a začal pátrat po vlastnících Deníku N a řekl, že už je moc, aby si tu někdo na něm pomocí lží stavěl jméno. „O médiu prodělávajícím 100 milionů ročně tvrdit, že patří nemajetnému novináři, je blbost,“ řekl Soukup k tomu, že pravé vlastníky Deníku N je téměř nemožné najít.

Fotogalerie: - Týrání zvířat ve sněmovně

Novela zákona o týrání zvířat ve sněmovně. Poslanc...
Novela zákona o týrání zvířat ve sněmovně. Poslanc...
Novela zákona o týrání zvířat ve sněmovně. Poslanc...
Novela zákona o týrání zvířat ve sněmovně. Poslanc...
Novela zákona o týrání zvířat ve sněmovně. Poslanc...
Novela zákona o týrání zvířat ve sněmovně. Poslanc...

Když se Soukup podíval, jak vypadala vlastnická struktura oněch „strážců morálky a pravdy“, stopy ho dovedly až na Kypr k firmě, se kterou již má co dočinění i lobbista Ivo Rittig. Nastrčeným ředitelem a bílým koněm dle Soukupa je pak novinář, vydavatel a ředitel Deníku N Ján Simkanič. Soukupa také zaráží, že se Deník N jako jediný v zemi nezapojil do monitoringu inzerce a označil jej za netransparentní. „Fanatická skupina těch lepší novinářů“ dle Soukupa pak nechce vidět ekonomické pozadí a to, že z obchodního pohledu je Deník N „úplná tragédie“. Soukupa také udivuje mediální prostor, který je Deníku N věnován například v České televizi i přesto, že odběratelů Deníku N jsou pouhé 3 000.

Jména skutečných vlastníků se Soukup rozhodl prozradit až v pondělí, zatím pouze poodhalil, že vlastníky jsou „jacísi tři pánové“ a prsty ve vlastnictví má i „nadnárodní společnost, která si v Česku ulévá peníze!“ „Vlastnit média a chtít ovlivňovat politiku je zbabělost! Ty pánové jsou zbabělci,“ vyřkl plamenně Soukup závěrem.

Celý díl pořadu můžete zhlédnout ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rak

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…