Aktivisté píší senátorům: Odvolejte Zemana. Jak se na to, co předvádí, můžete jen tak dívat?

22.05.2015 8:23

Až si půjdou vybrat senátoři a senátorky poštu, měli by ve schránce nalézt i dopis od Občanského liberálního hnutí. To ve čtvrtek 28. 5. pořádá na pražském Klárově demonstraci na podporu petice za odvolání prezidenta Zemana, kterou ten den bude projednávat Senát a své stanovisko se rozhodlo podpořit i písemnou formou.

Aktivisté píší senátorům: Odvolejte Zemana. Jak se na to, co předvádí, můžete jen tak dívat?
Foto: archiv
Popisek: Petr Suda

Iniciativa tvrdí, že prezident Miloš Zeman porušuje Ústavu České republiky, dopouští se velezrady, a proto by měl být vydán Ústavnímu soudu, který by měl rozhodnout o jeho dalším setrvání ve funkci. „Častá demagogická i jednoznačně nepravdivá vyjádření Miloše Zemana jsou absolutním porušením ústavního pořádku České republiky,“ stojí v otevřeném dopise, který iniciativa vyvěsila na sociální síti Facebook, prostřednictvím níž svolává demonstraci proti české hlavě státu.

Prezident Zeman dle iniciativy navíc ztratil kredit mezi vrcholnými politiky demokratického světa. „To stojí Českou republiku nejen kredit, ale zároveň naše vlast přichází o značné prostředky. Kvůli osobě pana Zemana jsou odkládána a rušena jednání se současnými nebo potencionálními investory celého západního světa,“ tvrdí Občanské liberální hnutí, v jehož čele stojí aktivista Petr Suda, s nímž ParlamentníListy.cz nedávno přinesly rozhovor.

Členové dolní komory českého parlamentu by tak neměli váhat a vydat prezidenta Zemana Ústavnímu soudu. „Nechápeme, jak je možné, že mezi vámi neexistuje nikdo, kdo by se rázně, důrazně a s veškerou vážností postavil proti již naprosto občansky, lidsky i morálně neúnosnému jednání hlavy našeho státu,“ podivuje se iniciativa s tím, že nekonání senátu je zničující pro morální rozvoj společnosti.

„Na standartě je napsáno: ‚Pravda vítězí‘. Pokuste se tohoto hesla držet alespoň vy, senátorky a senátoři, když se jím neřídí Miloš Zeman,“ apeluje iniciativa na zákonodárce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…