Aktivisté v Brně protestují proti veletrhu zvířat a intenzivnímu zemědělství přispívajícímu ke změně klimatu

12.05.2019 13:26

Aktivisté protestují u brněnského výstaviště proti podmínkám ve velkochovech hospodářských zvířat a intenzivnímu zemědělství. Protestovat budou celou dobu veletrhu Animal Tech a Národní výstavy hospodářských zvířat a myslivosti, které se na výstavišti konají ode dneška do středy. ČTK to řekla Barbora Kosinová z hnutí Nesehnutí. Aktivisté též sbírají podpisy v kampani, která si klade za cíl ukončit v celé Evropské unii klecové chovy.

Aktivisté v Brně protestují proti veletrhu zvířat a intenzivnímu zemědělství přispívajícímu ke změně klimatu
Foto: Archív Františka Mikoláše
Popisek: Krmící se skot na farmě Krhanice zemědělce Františka Mikoláše
reklama

„Nejde jen o etickou otázku využívání hospodářských zvířat nebo jejich špatné životní podmínky v současných velkochovech v Česku, ale i o skutečnost, že živočišná produkce a intenzivní zemědělství výrazně přispívají ke klimatické změně, mají negativní dopady na životní prostředí a také na lidské zdraví,“ uvedli v tiskové zprávě zástupci pěti protestujících organizací.

Ve třech pavilonech veletrhů se koná Národní výstava hospodářských zvířat s veletrhem Animal Tech a Národní výstavou myslivosti. Pavilony P a F naplnilo přibližně 1000 kusů skotu, koní, ovcí, koz a prasat. Pavilon G1 obsadila výstava o myslivosti.

Anketa

Jaký máte vztah k německému národu?

12%
69%
hlasovalo: 14175 lidí
Kromě Nesehnutých se do antiveletrhu pod heslem „Zvíře není zboží“ zapojily další čtyři organizace: Obraz-Obránci zvířat, Kolektiv pro zvířata, Anonymous for the Voiceless Brno a Extinction Rebellion Brno.

Organizátoři vyzývají veřejnost, aby se připojila k celoevropské kampani za ukončení klecových chovů hospodářských zvířat. „Výstava hospodářských zvířat reprezentuje intenzivní zemědělství, které nebere ohled na potřeby zvířat a jejich životní podmínky. Týká se to zejména u nás nejrozšířenějších klecových velkochovů. Je nejvyšší čas změnit podmínky, v nichž jsou hospodářská zvířata nucena žít, a od klecových chovů definitivně upustit,“ uvedla Kosinová.

Anonymous for the Voiceless Brno navíc připravilo před vstupem do areálu veletrhů takzvanou „kostku pravdy“, na níž mohou lidé v záběrech vidět, jak vypadá život hospodářských zvířat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

13:19 Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) byl hostem v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa v TV Barran…