Aktivistům vadí Nečasovy výroky k Izraeli. Protestovalo jich kolem 30

20.11.2012 19:21 | Zprávy

Kolem tří desítek lidí se sešlo na pražském náměstí Jana Palacha, aby vyjádřilo nesouhlas s výroky premiéra Petra Nečase, které se týkaly Izraele a Palestiny. Nečas je totiž přesvědčen o tom, že Izrael má právo bránit se před ostřelováním s Gazy.

Aktivistům vadí Nečasovy výroky k Izraeli. Protestovalo jich kolem 30
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

V regionu se zvýšilo napětí poté, co Izrael začal provádět odvetné letecké a dělostřelecké operace proti pásmu Gazy, odkud radikálové obnovili raketovou palbu.

"Jedním z cílů demonstrace je vyjádření nesouhlasu s nedělními výroky premiéra Nečase a jeho jednostrannou podporou státu Izrael. Její svolavatelé chtějí rovněž upozornit na nedostatek pravdivých a vyvážených informací, jež lze pozorovat ve způsobu, jakým o konfliktu informují česká média," uvedli organizátoři z Iniciativy za spravedlivý mír na Blízkém východě. Aktivistka Jana Ridvanová řekla, že po dnešní akci bude následovat sobotní demonstrace na Václavském náměstí.

Izrael se rozhodl odložit úvahy o případné pozemní ofenzivě proti palestinskému pásmu Gazy, aby současné diplomatické úsilí mělo šanci konflikt vyřešit. Podle nejnovějších zpráv bylo dojednáno příměří, které má platit od dnešní noci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan, čtk

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Rakušan

Dobrý den, pane Mašku, všimla jsem si, že dost útočíte na Rakušana. Vadí vám jen on sám nebo máte problém se stranou jako s celkem? A je podle vás STAN horší než třeba ODS?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chceme z toho cirkus? Rajchl nechce tolerovat vlajky v oknech

19:38 Chceme z toho cirkus? Rajchl nechce tolerovat vlajky v oknech

Poslanec a předseda PRO Jindřich Rajchl vyzývá poslance končící vlády, aby respektovali výsledek vol…