Aktivní a pracovití lidé potřebují podporu, ne házení klacků pod nohy, opřel se do Štěcha senátor Valenta

30.06.2017 20:12

Z PROFILŮ Senátor Ivo Valenta odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz.

Aktivní a pracovití lidé potřebují podporu, ne házení klacků pod nohy, opřel se do Štěcha senátor Valenta
Foto: Daniela Černá
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama

První dotaz směřoval na Valentův projekt Academic School. „V čem je škola jiná než třeba klasické jazykovky? Plánujete tam učit i politologii?“ zněla otázka. 

„Projekt Academic School je specifický především tím, že se bude jednat o navazující systém dvojjazyčného vzdělávání – tedy děti budou chodit do dvojjazyčné mateřské školy a pak přejdou do dvojjazyčné školy základní. Již to je rozdíl proti klasické jazykové výuce. Dalším pak je ten, že děti nebudou mít například hodinu angličtiny denně, jak tomu bývá zvykem. Ve třídách s nimi téměř ve všech hodinách budou přítomni dva učitelé – jeden český a jeden anglický rodilý mluvčí, kteří se budou vzájemně doplňovat. Děti si tak jazykové znalosti osvojí naprosto přirozeně,“ řekl.

Dalším benefitem pak bude preferování toho, aby měli učitelé dostatečný prostor se každému z žáků individuálně věnovat. „Proto bude ve třídách maximálně 16 dětí. Škola tedy opravdu nebude nijak politicky zaměřená,“ odvětil Valenta.

  • Otázky i odpovědi najdete ZDE

Senátor se pak vyjádřil i k předsedovi Senátu Milanu Štěchovi (ČSSD), jenž nedávno prezentoval svůj názor, že by se měly zvýšit odvody živnostníkům, aby byli nuceni se nechat zaměstnat. 

„Je opravdu velice smutné, že jsou zde lidé, kteří pohrdají těmi, kterých by si naopak měli vážit. Místo toho, aby jim pomohli a odlehčili jim od byrokratických zátěží, chtějí je zklikvidovat. To by si však soukromníci neměli nechat líbit. Vždyť tito živnostníci a drobní podnikatelé zaměstnávají na 70 % všech zaměstnanců a podílejí se na výkonu české ekonomiky z 60 %!  Zřejmě se někomu nelíbí, že si OSVČ stěžují na šmírování, kontrolní hlášení, EET, likvidační pokuty a státní šikanu. Ale není divu – vždyť pro samé papírování nemají na vlastní práci čas,“ sdělil Valenta se slovy, že s podobným bojem velkých proti malým nemůže a nikdy nebude souhlasit.  

„Ať si má kdo chce klidně sebehloupější nápady, aktivní a pracovití lidé jednoznačně potřebují podporu a ne házení klacků pod nohy. Proto se vždy stavím na jejich stranu,“ řekl Valenta. 

Když se pak jedna ze čtenářek zeptala na program Valentovy strany, senátor odpověděl: „Žádnou stranu nemám – dlouhodobě však finančně podporuji pravicová uskupení a programově pak především Stranu soukromníků. Kontakty na její představitele, včetně programových cílů, najdete na webových stránkách,“ řekl jasně.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

19:40 Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje …