Albertov a včerejšek ještě jednou: Perem demonstranta Martina Kollera. Ten zahlédl Dienstbiera, kterak...

18.11.2015 9:20

Vojenský analytik Martin Koller svěřuje ParlamentnímListům.cz své poznatky z demonstrací včerejšího dne, které prošel a sledoval.

Albertov a včerejšek ještě jednou: Perem demonstranta Martina Kollera. Ten zahlédl Dienstbiera, kterak...
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman na Albertově

Anketa

Vadí vám, že Miloš Zeman stál na jednom pódiu s Martinem Konvičkou?

7%
93%
hlasovalo: 25557 lidí

Poté, co si nebe lehce poplakalo snad při pohledu na výsledky šestadvaceti let svobody, demokracie a lidských práv, nastalo výrazné zlepšení. Jeho vrcholem byl zcela evidentní triumf prezidenta Zemana, profesora Konvičky a reprezentantů strany Úsvit–Národní koalice vedených pány Lidinským a Černochem. Ale nejednalo se jen o triumf několika politiků, ale až nečekaného počtu vlastenců z celé republiky, kteří se tam sešli. I jinde po Praze bylo co vidět i slyšet.

Podle velikosti prostoru a průměrné naplněnosti metru čtverečního lze odhadovat, že na Albertov dorazilo – bez obvyklých nadsázek, nebo naopak výrazných podsázek oblíbených propagandisty v ČT – přibližně mezi 4000 a 5000 lidmi. Odhad je možná ještě nízký, protože organizátorka demonstrace za Blok proti islámu i Úsvit paní Volfová rozdala 1500 placek, stovky lampiónů a desítky vlajek a stále se objevovaly další skupiny zájemců. Přitom většina účastníků dorazila s plackami vlastními.

Dvě vozidla „naší“ veřejnoprávní televize ČT a jejich osádky byly terčem jedovatých vtipů, většinou na téma, že dorazila Al-Džazíra, či Džazíra cz. Jiné stanice nikdo nekritizoval. Vzhledem k nejistému počasí i nenávistné televizní i jiné mediální propagandě, možno říci i vyhrůžkám a v neposlední řadě možnosti napadení zfanatizovanými, případně nafetovanými bojovníky za islámskou svobodu, demokracii a lidská práva, můžeme všem účastníkům demonstrace poděkovat za slušnou dávku občanské statečnosti.

Sympatizanti prezidenta, vlasteneckých sil a hnutí se sjeli z celé republiky. A nejen oni. Dominovali příslušníci záloh známých také jako domobrana, vedení plukovníkem v záloze Obrtelem. Přijeli ze západních Čech, Ostravy, Olomouce, Českých Budějovic a pravděpodobně i odjinud. Přijela rovněž delegace německé PEGIDY s její typickou oranžovou vlajkou vyzdobenou černým křesťanským křížem nesenou obrovitým vlajkonošem. Po stovkách let bojů, rakušácké okupace, nacistického blbnutí i vyhnání řady Němců, kteří se ničím neprovinili, můžeme mluvit o živelném návratu multikulturalismu mezi Čechy a Němci i bez podlézání sudeťáckým organizacím.

Demonstrace se zúčastnili občané všech věkových kategorií, od rodin s malými dětmi po důchodce. Podnikatelé i zaměstnanci. Přišli i členové několika dalších stran. Jeden z mužů rozdávajících placky s portrétem prezidenta Zemana potkal kamaráda a se smíchem konstatoval: „a já jsem člen KDU-ČSL.“ Druhý na to odpověděl: „a já zase ČSSD.“ A oba propukli v hlasitý smích. Objevili se i členové ODS. Evidentně se jednalo o demonstraci národní pospolitosti, bez ohledu na politické partajnictví. Jen lídři chyběli, jakoby neviděli, že jim „ujíždí vlak“.

I jinde v Praze se konaly různé demonstrace. Jednomužnou tvořil nějaký Asiat posedávající v centru na chodníku, příznivec rádoby náboženského protičínského hnutí Falung Kung (psáno foneticky), které se už dávno změnilo na ubohé rejdiště cizích rozvědek stejně jako bojovníci za „svobodný“ středověký Tibet. Největší údiv vyvolala demonstrace na náměstí Míru. Tam se totiž společně s různými takzvanými sluníčkáři a antifašisty objevilo i několik osob mávajících duhovými vlajkami homosexuálů. Vyhrávala jim arabská hudba. Při představě, jak by s takovou vlajkou a orientací dopadli v Saúdské Arábii, Íránu, ale i jiných islámských zemích, zůstává nad jejich počínáním rozum stát. Možná ty vlajky někde ukradli.

Za rohem kostela sv. Ludmily si šuškal reprezentant ČSSD Dienstbier s dvojicí, která měla kapuce stažené až na nos, přestože nepršelo, ani nefoukalo. Komentáře opravdu netřeba. Po Praze se rovněž potuloval evidentně nepříliš intelektuálně vyspělý bezdomovec s kusem papundeklu, který byl ozdoben nápisem, že chce být obejmut. Vtipálci ho hlasitě posílali na „Mírák,“ nebo za pány Putnou či Kohoutem.

Vysoce lze hodnotit činnost policie, ať už republikové, nebo městské. Dokázala zabránit vážnějším střetům rozvášněných, opilých či nafetovaných bojovníků za různé politické názory. Především zastavili tažení samozvaných demokratů, bojovníků za lidská práva a islamizaci Evropy (což se logicky vylučuje) a „antifašistů“, kteří vyrazili na Albertov, aby se tam mohli jako obvykle předvádět na úrovni bojůvek SA. Malá skupinka vyzdobená červenými kartami se odvážně zamíchala mezi demonstranty a snažila se vřískáním rušit projev prezidenta Zemana. Tito lidé neuspěli a s evidentně protáhlými obličeji odtáhli za posměšků okolí.

Další se pokoušeli vyvolat rvačku, aby se mohli vydávat za oběti surových protiislámských extremistů. Také neuspěli. „Extremisti,“ ať již rodiče s dětmi, jiní pracující civilizovaní vlastenečtí občané, křesťané, dokonce i několik Asiatů a Romů, ani důchodci nepoklesli na jejich totalitářskou islamistickou civilizační úroveň.

Ukázkou úrovně bojovníků za islámskou demokracii v Evropě i naší republice byl telefonát na velení policie, že záložáci jsou ozbrojeni. Konalo se velké kontrolování a prohlížení a nenašlo se nic. U policistů, kteří by si ve volný den také raději odpočinuli a nemuseli se zabývat zbytečnou prací, ztratili „sluníčkáři“ nemalý počet bodů.

Několik zklamaných multikulturalistů se v pubertálním nadšení aspoň nechalo vyfotit s transparentem vyrobeným dosti neuměle, asi z prostěradla. Je vidět, že práce jim moc nejde, takže se budou muset bezpracně živit v nějaké neziskovce. Rychle se při focení postavili před odcházející demonstranty. Lze očekávat, že se budou předvádět někde na Facebooku jako vůdcové velké demonstrace proti extremistům. A naše „objektivní“ ČT to možná s nadšením a opakovaně využije.

Ostatně zdi univerzitní budovy byly vyzdobeny několika takovými „uměleckými“ transparenty s různými nápisy. S „Ne násilí a kolektivní vině“ lze jen souhlasit. Hlavně by to měli multikulturalisti vysvětlit islamistickým kamarádům, pro něž je prosazování islámu bez ohledu na prostředky povinností. V Sýrii a Iráku kolektivně pobíjejí každého nemuslima. Ukázali svoji nenásilnost v Paříži a dlouhodobě ukazují po celém světě – dávno před vznikem ISIL a počátkem současného islámského tažení do Evropy. I s nápisem „Vzděláním proti strachu“ lze jen souhlasit. Všichni bychom se měli vzdělávat a získávat informace o zločinech islámu od jeho počátků při vyhlazování židovských a křesťanských osad až po ISIL; a nikoli se nechávat dlouhodobě otravovat jednostrannou nepravdivou propagandou ČT, Britských listů a podobných studnic islamistické propagandy. A neměli bychom se islamisty, jejich místními slouhy, propagandou ani zločiny nechat vystrašit. I nápis „Rovnost, volnost, bratrství,“ který má původ ve Velké francouzské revoluci, by měli „sluníčkáři“ propagovat především mezi stoupenci islámu, tedy džihádu a práva šaría. A nad nápisem „Albertov je symbol svobody“ si můžeme připomenout, že bojovníci za svobodu, demokracii a lidská práva nechtěli v minulém roce nechat svobodně mluvit ani prezidenta republiky a napadli jej i reprezentanty jiných zemí vejci. Že by se jednalo o jednostrannou svobodu, známou spíše jako totalita?

Někteří účastníci demonstrace přinesli i humorné transparenty. Na jednom byla blonďatá bojovnice nakopávající bradatého mulláha, na dalším zákaz vjezdu pro hýkajícího amerického osla či mulu. Hlas lidu, hlas boží.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Martin Koller

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co bude se Škodovkou? „Němci nejsou milosrdný národ,“ řekl Holec. A dal štulec Pekarové

21:32 Co bude se Škodovkou? „Němci nejsou milosrdný národ,“ řekl Holec. A dal štulec Pekarové

Hostem pořadu Podtrženo, sečteno na XTV.cz u moderátora Luboše Xavera Veselého byl komentátor Petr H…