Albrightová je odporná, píše Foldyna. Její krvavé stopy jsou prý po celém Srbsku

23.07.2012 10:16

Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) tvrdě zkritizoval někdejší ministryni zahraničí USA Madeleine Albrightovou. Podle jeho názoru je to odporná žena, která má na rukou srbskou krev, neboť působila v administrativě prezidenta Clintona, který na konci devadesátých let posvětil bombardování Srbska. Albrightová přijela do Terezína uctít památku svých předků, kteří zemřeli za války.

Albrightová je odporná, píše Foldyna. Její krvavé stopy jsou prý po celém Srbsku
Foto: Radim Panenka
Popisek: Poslanec Jaroslav Foldyna z ČSSD a několik dalších lidí protestovali proti nezávislému Kosovu na Václavském náměstí v Praze

Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová v neděli v Terezíně zavzpomínala na své židovské příbuzné, kteří zahynuli v různých koncentračních táborech. Také jako vzpomínku na ně zanechala v terezínské galerii otisk své ruky. Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) k tomu na sociální síti Facebook poznamenal, že v roli šéfky americké diplomacie zanechala především krvavou stopu v Srbsku, pročež ji považuje za odpornou.

Čeští předci Albrightové a srbští předci Foldyny

„Její otisky jsou po celém Srbsku, radiace od střel s ochuzeným uranem, vybombardované domy, hroby.  Je odporná!,“ napsal rozhořčený poslanec. K tomu je třeba dodat, že Foldyna má k Srbsku velmi blízko, z matčiny strany je poloviční Srb a jako takový velmi nelibě nese odtržení Kosova od Srbska. Právě tomuto odtržení napomohla ve své funkci Albrightová. Tehdejší prezident Clinton posvětil koncem devadesátých let bombardování Srbska.

Opoziční poslanec zároveň připomíná, že Albrightová odprodala kosovského operátora a vydělala tak miliony. Na tuto skutečnost upozornil v loni v lednu srbský list Večernje Novosti.

Samotná Albrightová se podle svých slov o tragických osudech svých židovských příbuzných dozvěděla teprve nedávno. Narodila se jako Marie Jana Körbelová, jako první dítě v české židovské rodině diplomata Josefa Korbela. Za války její rodina přišla o čtyřiadvacet příbuzných.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo to už za Petříčka... Studená válka se Zemanem? Vážná slova z ODS: Piráti a zahraničí? To určitě ne

5:00 Začalo to už za Petříčka... Studená válka se Zemanem? Vážná slova z ODS: Piráti a zahraničí? To určitě ne

Neskákat do ekologie bezhlavě a nekopírovat jednostrannou a hysterickou linii. Racionalita musí zvít…