Albrightová popsala šok z toho, že její prarodiče zahynuli při holocaustu

30.09.2012 19:28 | Zprávy

Jedna z nejslavnějších Češek, Madeleine Albrightová, vydala knihu Pražská zima. O svém původu a o jizvách, které na její rodině zanechal holocaust, promluvila v rozhovoru pro server Týden.cz.

Albrightová popsala šok z toho, že její prarodiče zahynuli při holocaustu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Knihovna, ilustrační foto

Albrightová o svém původu dlouho nevěděla. "V ten den, co jsem byla jmenována, přišel do mé kanceláře novinář Michael Dobbs a začal mně ukazovat karty z války, na něž nacisté psali seznamy lidí, které poslali do koncentračních táborů," popsala bývalá americká ministryně zahraničí v rozhovoru.

"A tam byli i mí prarodiče. Já z toho byla úplně vyjukaná, protože jsem o tom neměla ponětí,“ uvedla s tím, že to byl asi největší šok v jejím životě. Od té doby do Česka často jezdí a umí i obstojně svou mateřštinu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Prezident a Ústava

Tvrdíte, že prezident nejedná protiústavně. Kde je Ústavě uvedeno, že má prezident právo zasahovat do programového prohlášení vlády, což chce? Děkuji za odpověď Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Když nejsou fakta, pracuje fantazie.“ Drsná dohra reportáže ČT o Motoristech

13:47 „Když nejsou fakta, pracuje fantazie.“ Drsná dohra reportáže ČT o Motoristech

„Reportéři vytvářejí dojem napětí bez ověřitelných faktů. Když nejsou fakta, pracuje fantazie. Nepře…