Albrightová v Praze představila nový projekt. Podpořil ji i Bakala

19.07.2012 17:37

Bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová vystoupila v Praze na konferenci o hospodářské krizi. Prohlásila zde, že východiskem z krize by mohly být nové osobnosti a nové myšlenky.

Albrightová v Praze představila nový projekt. Podpořil ji i Bakala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Bakala
reklama

Konference se koná u příležitosti otevření středoevropské pobočky prestižního amerického think-tanku Aspen Institute. Příprava projektu trvala zhruba rok a jeho vznik podpořil finančník Zdeněk Bakala.

Lidé podle Albrightové nyní žijí v době nejistoty. Evropě ale nehrozí, že by ji problémy finančního sektoru rozdělily natolik, jako to v první polovině 20. století dokázali diktátoři Hitler a Stalin. Obyvatelé Evropy již dnes nejsou nakloněni návratu fašismu nebo imperiálních vlád, uvedla Albrightová.

Otevření pražské pobočky mezinárodního Aspen Institue podle ní není náhoda. Organizace se zaměřuje na výchovu a vzdělávání nových lídrů politiky, kultury, průmyslu, neziskových organizací nebo sportu. Může přispět k rozvoji nových myšlenek, které napomohou v cestě z krize, uvedla.

Podle bývalé ministryně jsou lidé sice frustrováni tíživou situací či nedostatkem pracovních příležitostí, nesmějí ale dopustit, aby frustrace přerostla v zoufalství. Cestou z krize je tvrdá práce a vytrvalost, připomněla slova prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

"Cílem institutu je vytvoření nezávislé nestranické organizace, která by vytvořila prostor a ovzduší pro diskusi o nejdůležitějších otázkách politických, společenských a jiných v současné společnosti," uvedl bývalý velvyslanec v USA Michael Žantovský, který je předsedou správní rady institutu. Vedl i jeho přípravný tým.

Aspen Institute byl založen v roce 1950 jako mezinárodní nezisková organizace. Je zaměřen na výchovu vůdčích osobností a rozvoj dialogu o důležitých společenských a politických otázkách. V současnosti má pobočky v mnoha zemích světa, centrála sídlí ve Washingtonu. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A to je dobrá zpráva? Ti lidé umřeli, dusil Kubal Blatného. Ostrá show v ČT

8:04 A to je dobrá zpráva? Ti lidé umřeli, dusil Kubal Blatného. Ostrá show v ČT

Ministr Jan Blatný je ve funkci šéfa resortu čtvrt roku. Své působení a situaci s covidem-19 přišel …