Konference se koná u příležitosti otevření středoevropské pobočky prestižního amerického think-tanku Aspen Institute. Příprava projektu trvala zhruba rok a jeho vznik podpořil finančník Zdeněk Bakala.
Lidé podle Albrightové nyní žijí v době nejistoty. Evropě ale nehrozí, že by ji problémy finančního sektoru rozdělily natolik, jako to v první polovině 20. století dokázali diktátoři Hitler a Stalin. Obyvatelé Evropy již dnes nejsou nakloněni návratu fašismu nebo imperiálních vlád, uvedla Albrightová.
Otevření pražské pobočky mezinárodního Aspen Institue podle ní není náhoda. Organizace se zaměřuje na výchovu a vzdělávání nových lídrů politiky, kultury, průmyslu, neziskových organizací nebo sportu. Může přispět k rozvoji nových myšlenek, které napomohou v cestě z krize, uvedla.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
krize , USA , Žantovský , Albrightová
autor: pan, čtk
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
Zdražování potravin opět nabírá na síle a ve vzduchu se vznáší otázka, kdo ceny tlačí vzhůru nejvíce…
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 13:12 Lidé nejsou čísla v Jurečkových tabulkách. Bobošíková představila plán pro důstojné stáří
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR