Ale: Kalousek o Kundrovi z Respektu. Má s ním zkušenost, ne dobrou

11.06.2020 11:27

Exministr financí Miroslav Kalousek má za to, že redaktor časopisu Respekt Ondřej Kundra se svým intelektem dobře hodí pro to, aby šířil dezinformace. Vůči předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) byl Kalousek ještě tvrdí než vůči Kundrovi.

Ale: Kalousek o Kundrovi z Respektu. Má s ním zkušenost, ne dobrou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Někdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) již několik týdnů říká, že se český schodek rozpočtu prohloubí až na 500 miliard z původně plánovaných 40 miliard. Ze schodku se tak stane pořádný schod, který vytesaala současná šéfka státní kasy za hnutí ANO Alena Schillerová.

Anketa

Kolik dostane Babišovo ANO v parlamentních volbách 2021?

76%
14%
5%
hlasovalo: 19109 lidí

Ta tvrdí, že je schodek způsobern koronavirovou krizí a vypnutím takřka celé ekonomiky, k němuž kvůli koronakrizi Babišova vláda sáhla. Kalousek to v rozhovoru pro Forum24.cz odmítl Schillerové vyčítat, neboť i podle jeho názoru se musí republika vypořádat s problémy, za které nemůže.

Vůči Andreji Babišovi však Kalousek zdaleka tak shovívavý nebyl a prohlásil, že se jinak tváří doma, jinak v Bruselu a nakonec ještě zohledňuje zájmy Ruska.

Babišova vládní strana těží z toho, že její voliči, a já jim to nevyčítám, se dívají na svůj každodenní život z hlediska svého místa a regionu a netouží po rozhledu po Evropě. A tak nevidí, že Babišova strana mluví jinak v Evropě a doma. To je nefér vůči voličům, popírá to jakoukoli hodnotovou základnu, ale oni v hnutí ANO ani žádnou nemají. Druhá věc je, že u bývalých agentů StB nikdy nevíte, do jaké míry byli svázáni s bývalou ruskou zpravodajskou službou. Jednou agent, vždycky agent. U premiéra Babiše nikdy nevíte, do jaké míry musí v určitých momentech vyhovět ruské zpravodajské službě. Netvrdím, že tomu tak je, ale tvrdím, že toto riziko tady jednoznačně je. Proto by takoví lidé nikdy neměli být ve vedení státu,“ varoval důrazně Kalousek.

Stát teď podle jeho názoru řídí mafie, která ho chce vydrancovat. A až nebude co drancovat, z plitiky se tato mafie, jak říká Kalousek, opět stáhne.

Ačkoli je Kalousek k Rusku opravdu hodně kritický a má za to, že největší stát na světě vystupuje v rozporu s českými zájmy a ve své propagandě využívá české užitečné idioty, nad kauzou ricin rozpoutanou časopisem Respekt prý cítí velké rozpaky.

„Cítím z této kauzy velké rozpaky a myslím, že nikdo z nás se nikdy nedozví, jak to doopravdy bylo. Nesmírně si vážím hodnotového ukotvení Ondřeje Kundry z týdeníku Respekt a jeho upřímné snahy sloužit demokracii. Ale současně si myslím, že jeho osobnostní a intelektuální vybavení z něj dělá ideální hlásnou troubu dezinformací. Mám s tím i své osobní zkušenosti,“ prozradil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„K*ndy.“ Jde o Zemana. Tvrdá dohra tiskovky Babiše

15:42 „K*ndy.“ Jde o Zemana. Tvrdá dohra tiskovky Babiše

Česká republika snižuje počet ruských diplomatů na pražské ambasádě podle té české v Rusku. Novinář …