Ale ale! Nejen Hřebejk. Další slavné jméno z okolí Václava Havla se dostalo do politiky. Či vlastně vrátilo

08.10.2018 9:42 | Zprávy

Do zastupitelstev v Praze se drali nejenom umělci, ale i bývalí politici. Na Praze 5 se na radnici dostal režisér Jan Hřebejk. Na Praze 2 zase dřívější předseda Unie svobody a ministr vnitra Jan Ruml. Za Starosty a nezávislé přeskočil druhého a třetího kandidáta tohoto uskupení.

Ale ale! Nejen Hřebejk. Další slavné jméno z okolí Václava Havla se dostalo do politiky. Či vlastně vrátilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto

Senát Janu Rumlovi nevyšel. Piráti ho nakonec odmítli nominovat. Psal o tom server iDnes v dubnu. U Pirátů se jako registrovaný příznivec strany ucházel o kandidaturu do Senátu v obvodu, který zahrnuje okresy Rokycany a Plzeň-sever a západní část okresu Beroun. „Já si myslím, že propast mezi 90. lety a dneškem je tak veliká, že Piráti se rozhodli mě nenominovat, protože jsem představitel 90. let,“ komentoval Ruml rozhodnutí Pirátů. Do Senátu nakonec nekandidoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Moskvě přehlídka, v české kavárně puklo pár žilek. Zvlášť kvůli Ficovi

12:40 V Moskvě přehlídka, v české kavárně puklo pár žilek. Zvlášť kvůli Ficovi

„Historie se opakuje“ osobnosti českého veřejného prostoru napsali pár slov k ruským oslavám 80. výr…