Ale, ale. Senátor Fischer šíří fake news? Ohledně kybernetického útoku to prý bylo úplně jinak, než tvrdil

19.08.2019 15:48

Bývalý poslanec ČSSD Michal Hašek volá do akce bojovníky proti dezinformacím. Ukazuje se totiž, že Pavel Fischer nemluvil pravdu a později prý ani neměl „koule“, jak napsal Hašek, se za to omluvit.

Ale, ale. Senátor Fischer šíří fake news? Ohledně kybernetického útoku to prý bylo úplně jinak, než tvrdil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Pavel Fischer
reklama

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer prohlásil, že má od Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) informaci, že hackeři napadli Ministerstvo zahraničí.

Jenže jeho tvrzení byla vyvrácena.

Ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušan Navrátil totiž v pondělí na jednání předsednictva Bezpečnostní rady státu sdělil, že jeho úřad senátorům neposkytl žádné informace, na které se senátní výbor odvolával. Ani to podle něj nebylo možné, protože jednání zahraničního výboru Senátu se v minulém týdnu nikdo z kybernetického úřadu neúčastnil. 

Přesto minulý týden tento výbor s odkazem na informace NÚKIB přijal usnesení o kybernetickém útoku na Ministerstvo zahraničí a výzvu, aby vláda ochraně věnovala pozornost a dostatečné prostředky. Kabinet podle tiskového prohlášení podniká konkrétní kroky k zajištění bezpečnosti významných IT systémů.

Pozoruhodné okolnosti celé kauzy zaujaly Michala Haška, někdejšího prvního místopředsedu ČSSD. Ten neváhal v souvislosti se senátorem a neúspěšným prezidentským kandidátem hovořit o fake news. Pokud senátor Fischer říká jednu věc, ale Navrátil si trvá na zcela opačné informaci, někdo tu neříká pravdu a bojovníci s dezinformacemi by měli věnovat pozornost Fischerovi.

Hašek se na sociální síti Facebook podivoval, že Fischer nenašel dost odvahy omluvit se za svůj výrok. Místo omluvy se prý vykrucoval.

„Teď se ukazuje, že NÚKIB do Senátu žádné informace nedal a pan všeználek neměl ani koule na to se omluvit? Prostřednictvím asistenta vzkázal, že ‚bere výroky na dnešní BRS na vědomí‘??? Jako že bere na vědomí, že lhal??? Takto vypadá profesionální práce šéfa senátního výboru pro zahraniční věci a bezpečnost???“ zlobil se Hašek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu

18:41 Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k Bruselu

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) natočil další „Čau lidi“. Ze všech sil propagoval aplikaci e-roušk…