Ale takhle to vůbec být nemá... Pražský radní pro dopravu dorazil poprvé k Takáčovi a takto to dopadlo

12. 2. 2019 21:29

V pondělním Interview na ČT24 byly hlavními tématy některé plány vedení hlavního města Prahy. Do debaty si moderátor Daniel Takáč tentokrát přizval pražského radního pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě), aby se jej zeptal například na aktuálně propíranou vládní čtvrť v Letňanech.

Ale takhle to vůbec být nemá... Pražský radní pro dopravu dorazil poprvé k Takáčovi a takto to dopadlo
Foto: praha.eu
Popisek: Adam Scheinherr

Moderátora Takáče zajímalo, zda se státu podaří vybudovat na pozemcích města v Letňanech úřednický areál a jak daleko je hlavní město od dohody s vládou. „Řešení ani ze strany vlády nemáme na stole. Nevíme přesně, co oni vlastně chtějí, a nevíme ani, které budovy chtějí opustit,“ řekl Scheinherr s tím, že teprve až bude znát konkrétní řešení, bude se moci vyjádřit a hledat to nejlepší řešení pro Pražany.

„Co tím chcete získat, není to trochu obchod na trhu: My dáme pozemky, jen když tam nepostavíme pouze vládní budovy?“ rozváděl v tomto tématu Takáč dál debatu. To ale radní pro dopravu odmítá. „Takhle to vůbec být nemá, i když to v posledních týdnech tak mohlo vypadat,“ oponoval Scheinherr.

A zmínil, jak to má vypadat. „Má to být tak, že si řekneme, které budovy chce stát opustit, a co s nimi chce dělat. Pro nás je důležité, aby na Praze 1 nevznikaly žádné další hotely, ale naopak byty pro občany. My pak projednáme s dotčenými městskými částmi, jestli mají nějaké řešení a zda souhlasí...,“ řekl a zopakoval, že čekají, až obdrží konkrétní seznam a návrhy od premiéra Babiše. „Každopádně já budu hájit zájem Pražanů,“ zdůraznil Scheinherr.

Takáče také zajímal Pražský okruh, tedy vnější dopravní okruh okolo města Prahy. „Dnes je pro nás prioritou propojka mezi D1 a D11, ta zařídí, že osm z devíti dálnic bude napojeno na Pražský okruh na D0,“ uvedl Scheinherr s tím, že již mají dohodu s městskými dotčenými částmi, starosty či zastupitelstvy a jednají s Ředitelstvím silnic a dálnic, aby s nimi začali vykupovat pro stavbu pozemky.

„S premiérem i ministrem dopravy Ťokem jsme si řekli, že tato stavba je prioritou z celonárodního hlediska, proto chceme, ještě než bude vydané územní rozhodnutí, začít spoluvykupovat pozemky pro tuto stavbu. Nyní uzavíráme s Ministerstvem dopravy memorandum o společném postupu ve výkupu pozemků,“ uvedl a dodal, že memorandum přednese na konci února na zastupitelstvu.

„Poté se hned zahájí výkup, máme na něj vyčleněno dvě stě milionů korun, ale může to jít až do dvou a půl miliardy,“ upřesnil s tím, že výkup pozemků z časového hlediska trvá minimálně jeden rok. Následně Scheinherr sdělil, kdy podle něj bude možné se po Pražském okruhu projet. „Teprve jednáme o tom, jak má komunikace vypadat. Já jsem aktérem u spojky mezi D1 a D11, pokud budu optimistický, tak tady se můžeme projet někdy v roce 2026. U ostatních částí asi po roce 2030,“ řekl pražský radní pro dopravu.

 

.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…