Ale to jsme byli my! Fiala se zděsil, když viděl Babiše v Brně

15.01.2021 8:49

Zatímco šéf hnutí ANO Andrej Babiš si jen dělá fotky na sociální sítě, pravicová opozice skutečně pracuje. „Tam, kde máme tu odpovědnost, tak to prostě funguje,“ říká předseda ODS Petr Fiala a ukazuje na Jihočeský kraj, kde hejtman Martin Kuba (ODS) buduje očkovací centrum, a na Brno, kde se primátorka Markéta Vaňková (ODS) podílela na vzniku dalšího centra. Pravicová opozice toho ale dělá ještě víc. Fiala to neopomněl připomenout.

Ale to jsme byli my! Fiala se zděsil, když viděl Babiše v Brně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala
reklama

Anketa

Kdo ze jmenovaných chybí ve vysoké politice nejvíc?

hlasovalo: 5995 lidí
Předseda ODS Petr Fiala to vzal v rozhovoru pro Frekvenci 1 od podlahy. Konstatoval, že vláda Andreje Babiše (ANO) neuvěřitelným způsobem zanedbala přípravu na očkování.

„Vím, jak je ta strategie absolutně nepřipravená. Vidíme to prostě všichni. Já z toho žádnou radost nemám. Já bych byl rád, jako opoziční politik, kdyby tyhle věci fungovaly. Očkování je jediná cesta, jak si poradíme s covidem-19 a je ostudné, že jsme svědky toho, co prostě všichni vidí každý den,“ nešetřil vládu ANO a ČSSD podporovanou komunisty.

Pravicová koalice ODS, TOP 09, KDU-ČSL proto dala dohromady Anticovid tým a přichází s návrhy, které mají občanům pomoc. Jedním z odborníků tohoto týmu je někdejší primátor Prahy Bohuslav Svoboda. Do toho jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) začal budovat očkovací centrum v Jihočeském kraji. V Brně bylo vybudováno další očkovací centrum, v jehož vybudování sehrál zásadní roli kraj vedený lidovcem Janem Grolichem a brněnskou primátorkou Markétou Vaňkovou (ODS).

Babiš do Brna přijel, tímto očkovacím centrem se chlubil, ale nepřiznal, kdo to všechno vymyslel a zaplatil. „On tam jenom přijel dělat PR,“ kroutil hlavou ve studiu Fiala.

Opozice naproti tomu odvádí skutečnou práci. „Tam, kde máme my tu odpovědnost, tak to prostě funguje,“ zdůraznil šéf ODS.

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 14. 1. 2021)

44%
49%
hlasovalo: 15332 lidí

Jednoho z posluchačů, živnostníka, který musel kvůli nařízením vlády uzavřít provoz, ujistil, že pravicová koalice opravdu bojuje za lidi, kteří nemohou podnikat, protože to vláda zakázala, ale současně jim dost nepomáhá. „My za vás fakt bojujeme. A hlavně na rozdíl od vlády víme, čím procházíte,“ ujišťoval posluchače s tím, že pravicová koalice vždy volala po tom, aby vláda lidem pomohla rychle a účinně. Tomu měl pomoct odškodňovací zákon, ale vláda ho shodila pod stůl.

„Dlouho jsme bojovali a nakonec jsme to prosadili v Senátu, aby mohl být souběh pomoci,“ dal jeden konkrétní příklad Fiala. Vláda dlouho bránila tomu, aby podnikatel mohl současně čerpat pomoc pro své zaměstnance, ale zároveň i pro sebe, aby měl za co nakoupit jídlo svým dětem.

Vedle toho se ODS podařilo prosadit zrušení superhrubé mzdy a zavedení rovné daně, která lidem v této situaci pomůže, zdůraznil Fiala.

„My nebudeme přihlížet tomu, jak to tady Andrej Babiš nezvládá. Nezlobte se na mě. Já nemohu přihlížet tomu, jak není připravena očkovací strategie, když v okolních zemích je, jak se tu neočkuje, jak se tu hazarduje se zdravím lidí. To já prostě nemohu,“ pokračoval ve slovní kanonádě.

Věří, že pravicová koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL získá v podzimních volbách dostatek hlasů. „Abychom mohli posunout Českou republiku mezi nejlepší země světa,“ pravil Fiala s tím, že Andrej Babiš za 7 let své vlády i navzdory ekonomickému růstu zhoršil situaci v Česku. „Já prostě chci, aby moje děti chodily do dobrých škol, aby měly nějakou perspektivu a abychom patřili mezi nejlepší země světa a ne to, co tady vidíme dnes,“ upozornil Fiala.

Koalice ANO a ČSSD, která tu už sedm let vládne, jen zvyšuje počty úředníků, ale jinak jen slibuje, jak pomůže podnikatelům, aniž by jim opravdu pomáhala, rozvíjel své myšlenky před posluchači Fiala.

Tatáž vláda, která neotevřela prostor pro výstavbu bytů, takže dnešní mladí lidé nemají kde bydlet, zdráhají se založit rodinu a ani neví, kolik dostanou penzi, až jednoho dne dopracují, doplnil Fiala myšlenkovou mapu kritiky současné vlády.

„Když vám vláda vypne práci, tak má povinnost vám pomoct přežít,“ zdůraznil předseda ODS. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…