Altnerovi dědicové svolávají tiskovku. Mají oznámit, co dále podniknou ve sporu s ČSSD

18.06.2019 6:51

Dědici právníka Zdeňka Altnera se dnes na tiskové konferenci vyjádří ke stamilionovému sporu se sociální demokracií.

Altnerovi dědicové svolávají tiskovku. Mají oznámit, co dále podniknou ve sporu s ČSSD
Foto: archiv PL
Popisek: Lidový dům
reklama

Nejvyšší soud (NS) před necelými dvěma týdny vyhověl dovolání vládní strany a spor vrátil v podstatě na začátek k Obvodnímu soudu pro Prahu 1. Podle rozsudku NS nebylo smluvní ujednání o odměně za Altnerovy právní služby, za které má ČSSD zaplatit, dostatečně určité.

Podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka z rozhodnutí NS plyne, že strana nic nedluží a exekuce jí nehrozí. Místopředseda ČSSD Ondřej Veselý novinářům řekl, že podle jeho názoru by mohla strana jednat s Altnerovými dědici o smíru, kdyby to navrhli. Dědici Altnera ale argumentaci odmítli jako nefér s tím, že údajné nepravdy vyvrátí na tiskové konferenci.

Podle rozhodnutí Městského soudu v Praze z března 2016 měla ČSSD zaplatit Altnerovi v souvislosti se zastupováním ve sporu o Lidový dům odměnu 18,5 milionu korun a smluvní pokutu, která za roky od podání žaloby do vynesení rozsudku činila 318 milionů korun. Nárok byl už v rukou exekutora, ale strana ve stejném roce úspěšně požádala o odklad vykonatelnosti. Vše zdrželo dědické řízení - Altner totiž mezitím zemřel a ve sporu nyní pokračují jeho potomci Patrik a Veronika.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

7:22 ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize spuštěním programu ČT3 naprosto jednoznačně porušila zákon, který zce…