Americká média chtějí jen sesadit Trumpa. Lidé už jim nevěří. Zkušený publicista cituje děsivou statistiku

31.05.2017 18:09

Publicista Jefim Fištejn má za to, že americká média usilují o jednu jedinou věc. O sesazení 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Obsah hlavních deníků tomu nasvědčuje. Jenže co se stane s pověstí těchto médií, pokud Trump sesazen nebude?

Americká média chtějí jen sesadit Trumpa. Lidé už jim nevěří. Zkušený publicista cituje děsivou statistiku
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump
reklama

„Americká média vsadila všechno na jednu kartu – na sesazení prezidenta Trumpa. Pro brzký impeachment dělají možné i nemožné,“ poznamenává Fištejn hned na úvod komentáře pro server Českého rozhlasu.

Ať udělá Trump takřka cokoli, je to podle amerických médií hlavního proudu špatně. Zatím ale nic z toho, co bylo o Trumpovi řečeno a napsáno, nevedlo k pokusu o sesazení současného prezidenta. A co budou dělat komentátoři, kteří o Trumpovo sesazení usilují? Posypou si hlavu popelem? Kdo ví, jestli jim to pomůže, pokud to dělají. Důvěryhodnost amerických médií je totiž už teď podle Fištejna značně pochybná.

„Podle údajů Gallupovy agentury 55 procent Američanů má za to, že informace hlavních médií je záměrně překroucená, a tudíž nepravdivá. Jiný z nedávných průzkumů provedených harvardskou Harrisovou agenturou ukázal, že 65 procent voličů se domnívá, že většina zpráv přinášených médii hlavního proudu je falešná, jak se teď říká – fakeová,“ píše Fištejn.

Celý komentář naleznete.

Stejně jako kdysi ve východním bloku se teď i na Západě ukazuje, že jednostranné podávání informací vede zpravidla k tomu, že lidé médiím nevěří. Snaha pošpinit Trumpa novináře totiž odvádí od práce, kterou by normálně dělali. Pátrali po kauzách, přinášeli fakta a nutili by veřejnost přemýšlet. Místo toho stále hledají další a další „špínu“ na prezidenta. Výzkumy ukázaly, že míra negativních zpráv o Trumpovi neklesla v prvních 100 dnech jeho vlády pod 70 procent.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…