Americké sankce bude Rusko považovat za vyhlášení obchodní války, varuje Medveděv

10. 8. 2018 10:22

Americké sankce, které se dotknou ruských bankovních operací nebo devizového obchodu, budou pro Rusko znamenat vyhlášení obchodní války, uvedl ruský premiér Dmitrij Medveděv. „Moskva na americké sankce odpoví politicky i ekonomicky. Nebo dalšími prostředky, bude-li to nutné,“ dodal předseda ruské vlády. Sankce mají vstoupit v platnost 22. srpna nebo blízko tomuto datu.

Americké sankce bude Rusko považovat za vyhlášení obchodní války, varuje Medveděv
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Dmitrij Medveděv
reklama

Washington chystá nové sankce vůči Rusku kvůli přesvědčení, že Moskva stojí za útokem nervově paralytickým jedem proti ruskému agentovi Sergeji Skripalovi a jeho dceři Juliji v Británii, připomněla ČTK. „Naši američtí přátelé by o tom neměli pochybovat," dodal Medveděv.

Kromě Medveděva nová americká opatření také ve čtvrtek kritizoval mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. „Vyhlášení dalších sankcí proti Rusku se rozchází s konstruktivním ovzduším schůzky prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa v Helsinkách minulý měsíc,“ uvedl. Na protiopatření je ale podle Peskova ještě brzy.

O pár hodin později však mluvčí Ministerstva zahraničí Marija Zacharovová oznámila, že na protiopatřeních Rusko začíná pracovat. Peskov odmítl, že by existovala souvislost mezi sankcemi a březnovou otravou Skripala a jeho dcery v anglickém Salisbury, ze které Západ obviňuje Moskvu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blatný spouští rozvrat. Revolta, konec, už jen krok. Vážná předpověď

7:36 Blatný spouští rozvrat. Revolta, konec, už jen krok. Vážná předpověď

„Jakmile národ přestane dodržovat anticovidová nařízení, dojde k několika zcela zásadním věcem. Před…