Amerického velvyslance bych vykázal ze země, udeřil Martin Konvička. Zde je důvod

25.03.2016 10:20

Z PROFILŮ Předseda hnutí Blok proti islámu Martin Konvička odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz na dotazy čtenářů. Ty se týkaly především islámu, terorismu a migrační krize.

Amerického velvyslance bych vykázal ze země, udeřil Martin Konvička. Zde je důvod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Bloku proti islámu Martin Konvička
reklama

„Proč není možné praktikování islámu zakázat?“ zeptal se jeden ze čtenářů. „Islám, respektive jeho šíření a veřejné praktikování, je v ČR již nyní zakázán v celém rozsahu. Jenže zde chybí politická vůle tento zákaz vynucovat, stejně jako není vynucován faktický zákaz komunistické ideologie,“ řekl Konvička s tím, že by se musely vyměnit politické špičky, aby se našla politická vůle. 

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

Další ze čtenářů se otázal na pravdivost blogu bývalého muslima Lukáše Lhoťana, který zmínil dohodu mezi kmotrovským Úsvitem – Národní koalicí a Blokem proti islámu o využití antiislámského hnutí výhradně pro potřeby Úsvitu. „Je to pravda? Proč jste to podepsal?“ zeptal se čtenář.

„Nevím, proč věříte jakémusi cáru papíru, rozesílanému šíleným Lhoťanem, který se dokázal rozhádat s většinou antiislámských osobností v této zemi,“ řekl Konvička.

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

K obdobnému problému se vyjádřil i další čtenář. Jeho otázka směřovala k budoucnosti Bloku proti islámu, zda spolupráce s Úsvitem nemůže hnutí poškodit. „Pevně věřím, že za mě hovoří moje práce. Co hovoří za moje kritiky, na to si odpovězte sám,“ sdělil Konvička. 

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

Na rýpnutí jednoho ze čtenářů, že Konvička neodpovídá na dotazy, zareagoval lídr Bloku proti islámu vysvětlením o svých pracovních aktivitách. „Jen za uplynulých deset dní: tři debaty s občany (Písek, Tábor, Liberec), uspořádání a uvádění přednášky Benjamina Kurase v Českých Budějovicích, dvě tiskové konference v Praze. Do toho chodím do práce a mám rodinu,“ řekl. 

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

„Je opravdu pravda, že se exministr Vít Bárta snaží prosazovat v Úsvitu a v Bloku proti islámu?“ otázal se další ze čtenářů. 

„Netuším, jaké jsou ‚zájmy exministra Bárty‘. Ano, byl mi představen a ano, v mnoha věcech je to zajímavý člověk,“ poukázal Konvička na Bártovu sbírku bonapartistických starožitností. „Ale to je tak vše,“ dodal.

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

K Bártovi se vyjadřoval i v další odpovědi. „S Bártou jsem se nedal dohromady,“ řekl. Ke straně Úsvit, na niž se čtenář rovněž ptal, dodal, že tato strana byla jediná, která už v zimě 2014/15 projevila zájem o spolupráci. 

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

„Zajímal by mě Váš názor na Nový světový řád, TTIP a uskupení typu Bilderberg nebo Trilaterální komise,“ položil dotaz další čtenář. Následně se také zeptal, zda je Konvička sionista. 

„Velké všemocné světovládné spiknutí neexistuje. Existuje však spousta malých spiknutí. Celá politika je boj malých spiknutí proti sobě,“ řekl s tím, že sionistou není. 

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

„Žádný poslanec si nechce pálit prsty s prosazováním dodržování zákonů, např. toho proti týrání zvířat, kterému je asi nadřazen jiný, umožňující zvířata týrat a rituálně obětovat pro nějaké náboženství,“ píše další čtenář.

Konvička k tomu podotýká následující: „Není pravda, že si nikdo z poslanců nepálí prsty. Například proti ‚halal‘ vystupuje velice tvrdě poslankyně Olga Havlová. Faktem ale je, že situace je otřesná a dokud budou mít ve Sněmovně většinu zbabělci a korupčníci ze stran jako ANO, ČSSD, TOP 09 a KDU-ČSL, lepší to nebude,“ zakončil Konvička s tím, že amerického velvyslance by za bratříčkování s imámem Alrawim vykázal ze země.

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jágr není nejostřejší tužka v penále.“ Pavel Novotný ho urazil za očkování

14:37 „Jágr není nejostřejší tužka v penále.“ Pavel Novotný ho urazil za očkování

Pavel Novotný si myslí, že Jaromír Jágr není nejostřejší tužka v penále. Starostovi Řeporyjí vadí to…