Americký ministr: USA jsou připraveny zesílit sankce proti Rusku

10.06.2015 6:52

Sankce proti Rusku jsou v případě potřeby připraveny zesílit USA a jejich spojenci ve skupině G7. V úterý to řekl americký ministr financí Jack Lew ukrajinskému premiérovi Arseniju Jaceňukovi a ministryní financí Nataliji Jareškové. Oba činitelé kyjevské vlády přijeli do Washingtonu jednat na půdě Mezinárodního měnového fondu (MMF) o otázce zmírnění ukrajinského dluhu, uvedla agentura Reuters.

Americký ministr: USA jsou připraveny zesílit sankce proti Rusku
Foto: wikipedia
Popisek: Americká vlajka.

Země G7 daly v pondělí na závěr summitu v Bavorsku najevo, že jsou připraveny zpřísnit dosavadní protiruské sankce, pokud to bude kvůli situaci na Ukrajině nutné. Americký prezident Barack Obama tam řekl, že protiruské sankce je třeba zachovat a v případě potřeby ještě zesílit, protože podle něj ruské síly stále působí na východní Ukrajině.

Lew ocenil Kyjev za snahu dosáhnout dohody o restrukturalizaci dluhu. "Poznamenal, že program MMF (pro Ukrajinu) vyžaduje od všech zúčastněných oběti v zájmu zajištění ekonomického oživení, které prospěje všem stranám," řekl Lew podle sdělení ministerstva.

Ukrajina se snaží o dohodu se soukromými věřiteli na restrukturalizaci dluhu, aby ušetřila do roku 2018 více než 15 miliard dolarů. Dohoda by zemi umožnila splnit podmínky spojené se záchranným programem MMF v objemu 40 miliard dolarů (985 miliard Kč). Kyjev trvá na tom, aby věřitelé přistoupili na snížení hodnoty dluhopisů, což zástupci věřitelů odmítají a dávají najevo zklamání z toho, že zatím nebyl nalezen základ k jednání.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU může znárodňovat, prosadila to Jourová. Nejde o vtip

4:43 EU může znárodňovat, prosadila to Jourová. Nejde o vtip

V EU bude od roku 2020 možné vyvlastňovat e-shopy. Bez náhrady a soudního přezkumu. Umožní to nové n…