Americký novinář: To, co udělali s Rathem, se mi nelíbí

02.06.2012 9:42 | Zprávy
autor: jno

Podle známého amerického novináře Besta je sice dobře, že má justice za poslední měsíce plné ruce práce s Rathy či Kocourky, ale zároveň přiznává, že zde mohou být takoví, kteří celou tuhle skupinu ze strachu odstranit chtěli. Podle novináře Besta totiž vládnou Česku jiní.

Americký novinář: To, co udělali s Rathem, se mi nelíbí
Foto: Petr Merta
Popisek: Erik Best, americký novinář

Obvinění poslanci Víta Bárta a Jaroslav Škárka či vyšetřovaní Davida Ratha a Martina Kocourka – to všechno je důkazem obratu k lepšímu, myslí si známý americký komentátor české politiky Erik Best. Zároveň se ale obává, že tu jsou lidé, kteří tuhle skupinu hodlají odstranit, protože mají strach.  

Navíc souhlasí s tím, že pokud se chce v Česku něco vyšetřit, musí se na to vyčlenit speciální tým nezkorumpovaných lidí, kteří nejsou s nikým kamarádi. „Hlavní snahou bude takový tým odstranit, než z toho udělat obecně platný princip,“ říká v rozhovoru pro server Deník.cz.

U obviněného exhejtmana Davida Ratha vidí Best problém v tom, že i když v kraji vládl dlouho, málokdo proti způsobu jeho hospodaření protestoval. „Nejsem fanoušek Davida Ratha, i když v osobním kontaktu zdaleka není tak strašný, jak vypadá, ale tohle rituální obětování se mi moc nepozdává,“ říká. Podle Besta je možný trest dvanácti let ve vězení přehnaný. Stačil by podle něj pouze rok s tím, že příště už by žádná benevolence nebyla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…