Ve zmiňované rezoluci se mimo jiné říká, že se Rusko zachovalo agresivně vůči svému sousedovi - Gruzii. Jenže Buchanan to vidí zcela jinak. „Byla to Gruzie, kdo mezi 7. a 8. srpnem 2008 napadl Jižní Osetii, maličkou provincii, která si v devadesátých letech vybojovala na Gruzii nezávislost. Gruzínské dělostřelectvo povraždilo příslušníky ruských mírových sborů a armáda se přelila přes osetské hranice. Až v tom okamžiku vstoupila do Osetie ruská armáda, která útočníky zahnala zpět do jejich vlastní země," píše.
USA dělají totéž
Obdobný scénář prý proběhl i v dalších „konfliktech", které zmiňuje ona rezoluce, např. v Moldavsku, v Doněcku a ostatně i na Krymu. Lidé tam projevili touhu osvobodit se, a USA to neuznávají. Proč, klade si otázku politik. Následně provádí zajímavé srovnání. Zatímco byl Krym připojen bez obětí na životech, USA si kdysi prošly občanskou válkou a byly sjednocovány krví.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp