Americký sen se nekoná. Soud v New Yorku zamítl žalobu. Podnikatelé Čmejla s Divišem musejí jinam. Radovan Vítek slaví

07.09.2020 9:46

Soud v New Yorku zamítl žalobu společnosti Kingstown a Marka Čmejly s Jiřím Divišem proti CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka. Zamítnutou žalobou z dubna minulého roku je tento případ uzavřen. Kingstown se může ještě proti rozhodnut odvolat, CPI Property Group je však přesvědčená, že důvody pro odvolání jsou mimořádně slabé. CPI o tom informovalo v tiskové zprávě.

Americký sen se nekoná. Soud v New Yorku zamítl žalobu. Podnikatelé Čmejla s Divišem musejí jinam. Radovan Vítek slaví
Foto: CPI
Popisek: CPI Byty

Anketa

Je dobře, že Zeman nebude zvát Vystrčila na setkání ústavních činitelů?

86%
14%
hlasovalo: 20188 lidí
„Od počátku jsme tvrdili, že žaloba nemá jakýkoli reálný základ. Jediným účelem bylo vynutit si neopodstatněné vyrovnání pomocí nátlaku vytvořeného negativními, pozornost přitahujícími zprávami v médiích. Nenechali jsme se zastrašit a spravedlnost se teď postavila za nás,“ řekl Martin Němeček, generální ředitel společnosti CPI Property Group a dodal: „Skupina tak uzavírá tuto kapitolu svojí historie.“ 

Soud pro obvod Southern District of New York navíc rozhodl bez slyšení již v přípravné fázi, nezabýval se tedy ani faktickými tvrzeními žalobců. Soud podle oficiálního prohlášení poukázal taky na podstatné podobnosti mezi americkou žalobou a žalobou podanou v Lucemburku, kterou soud proti CPI Property Group zamítl v červnu 2019. 
 
„Jedná se o další pozitivní rozhodnutí v kauze Kingstown/Investhold v řadě. V červnu 2019 soud v Lucembursku vydal rozsudek, v němž odmítl žalobu Kingstown proti CPI Property Group jako věcně neprojednatelnou. A teď dal konečně newyorský soud za pravdu našemu návrhu na zamítnutí žaloby. Rozhodnutí mohlo být navíc vydáno již dříve, kdyby Kingstown a Investhold nezdržovaly řízení opakovaným podáním žaloby,“ uzavřel Němeček.
 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…