Americký vojenský konvoj se zastavil v Krakově a Varšavě

27. 3. 2015 8:58

Americký vojenský konvoj, který se nyní přes Polsko přesunuje na domovskou základnu v Německu, se ve čtvrtek zastavil ve Varšavě a Krakově. V polské metropoli si vojáci prohlédli muzeum Varšavského povstání, informují polská média. Do České republiky má konvoj dorazit v neděli 29. března.

Americký vojenský konvoj se zastavil v Krakově a Varšavě
Foto: thinkstockphotos.com
Popisek: Vojenská vozidla, ilustrační foto

Američané si podobně jako při úterní zastávce v Bialystoku na severovýchodě země pochvalovali přivítání, jakého se jim od Poláků dostalo. "Není to můj první pobyt v Polsku, ale je to poprvé, co můžu strávit trochu času ve Varšavě," řekla agentuře PAP americká vojenská policistka Hannah Martinsová. "Lidé jsou tu neuvěřitelně příjemní, polská vojenská policie též, můžeme tak porovnávat naše jednotky, pohovořit o podobnostech a rozdílech," dodala.

Z iniciativy americké ambasády navštívili vojáci muzeum Varšavského povstání, které patřilo za druhé druhé světové války k největším ozbrojeným vystoupením proti nacistům. Dnes má jedna z jednotek na programu setkání s obyvateli města Drawsko Pomorskie.

Konvoj americké vojenské techniky se po cvičení v rámci operace Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání) v Pobaltí přesunuje Polskem na domovskou základu v Německu; mezi 29. březnem a 1. dubnem mají američtí vojáci projet přes české území. Téměř 120 vozidel celkově urazí na 1800 kilometrů. V Polsku kolonu armádních vozidel doprovázejí i vrtulníky polské armády. Operace nazvaná Dragoon Ride (Dragounská jízda) je podle aliančního velení "viditelnou demonstrací amerického závazku vůči spojencům v NATO".

Cílem konvoje je americká armádní základna u bavorského Vilsecku, který leží asi 65 kilometrů od českých hranic.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

17:21 Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

Přání od prezidenta zpěváku Karlu Gottovi vzbudilo mimo jiné i menší rozruch v Milionu chvilek pro d…