Američtí bojovníci za černochy půjdou k soudu. Městu Detroit došla trpělivost s jejich vandalstvím

23.12.2020 18:23

Aktivisté z hnutí Black Lives Matter si musejí hledat právníka. Americké město Detroit se proti nim rozhodlo zakročit. Z údajně poklidných protestů si prý policisté odnášeli otřesy mozku a tržné rány. Prý šlo „občanské spiknutí“.

Američtí bojovníci za černochy půjdou k soudu. Městu Detroit došla trpělivost s jejich vandalstvím
Foto: Repro Facebook Reflex
Popisek: Obálka časopisu Reflex
reklama

Anketa

Je kruté, že v ČR na Vánoce umírá tolik kaprů?

hlasovalo: 7732 lidí

Americké město Detroit podalo žalobu na aktivisty z hnutí Black Lives Matter za tzv. občanské spiknutí a protesty ve městě, které se opakovaně změnily v násilí a ohrozily životy jak policistů, tak i veřejnosti. Město tvrdí, že se aktivisté podíleli na spiknutí a „hanobili“ starostu a policii. Detroit proto žádá, aby městu byla přiznána náhrada škody.

V Detroitu proběhly tento rok celkem čtyři protesty tohoto hnutí. Podle zástupců města zranění, která během nich policisté utrpěli, obnášela například prasklé obratle, tržné rány a otřesy mozku.

Žaloba byla podána jako protinávrh poté, co aktivisté z BLM koncem srpna zažalovali město s tím, že detroitská policie údajně během jejich protestů používala násilí. Po žalobě demonstrantů soudce 4. září nařídil místní policii, aby proti nepokojům přestala používat obušky, štíty, gumové projektily a další vybavení.

Šéf městské policie James Craig tehdy prohlásil, že jeho důstojníci nikdy nepoužili sílu proti protestujícím, kteří zůstali slušní a klidní. „Pokud se někdo brání zatčení nebo se pokouší zaútočit na naše důstojníky, použijeme k překonání odporu sílu, která je přiměřená i nezbytná,“ řekl a dodal: „Nechceme, aby byli demonstranti zraněni, ale také nechceme zranit policisty.“

Aktivisté z Black Lives Matter na žalobu města zatím reagovali tak, že začali hledat právní podporu u neziskových organizací. Apelovali také na členy detroitské městské rady, aby přerušili financování právních kroků města proti nim. Městu se však v jeho odporu proti BLM dostalo značné podpory. Mimo jiné i od americké Národní policejní asociace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nás chtěli vyhladit! Foldyna nad hroby: Evropan? Jsem Čech

7:52 Nás chtěli vyhladit! Foldyna nad hroby: Evropan? Jsem Čech

„Objektivně, podle čísel, přece všichni dobře víte, a ví to i ti křiklouni za zdí, že dvacet milion…