Ami, go home! Před ruzyňská kasárna dorazily asi jen dvě desítky odpůrců konvoje

30.03.2015 15:32

Na plánovanou demonstraci proti průjezdu amerického konvoje před ruzyňská kasárna dorazily maximálně dvě desítky lidí, zjistili na místě zpravodajové ČTK. Hlouček protestujících pokřikoval na projíždějící kolonu amerických armádních vozidel, volal na ně "Ami go home". Překřikoval se při tom se zastánci opačného postoje, kteří u kasáren Američany vítali.

Ami, go home! Před ruzyňská kasárna dorazily asi jen dvě desítky odpůrců konvoje
Foto: David Daniel
Popisek: Odpůrci konvoje s ruskými vlajkami
reklama
Postupem času se situace o něco vyostřila. Odpůrci, kteří byli ve výrazné menšině, megafonem provolávali hesla "Nechceme NATO" a NATO hází bomby na děti". Příznivci konvoje směrem k nim přes cestu rovněž skandovali, tentokrát "Chceme NATO". 
   
Ohlášený protest pořádala organizace Akorn. Jeho cílem bylo podle ní vyjádřit snahu o českou neutralitu, tedy podobné postavení, jako má Rakousko nebo Švýcarsko. Prý by pak Česko získalo záruky jak Spojených států amerických, tak Ruska a mohlo by těžit z hospodářských příležitostí západu i východu. 
   
Během cesty amerického konvoje přes Českou republiku je protestujících zatím řádově méně než příznivců, kteří příslušníky zámořské armády vítají. Před ruzyňskými kasárnami odpoledne ještě před konáním oficiálního protestu policie odvedla muže, který měl americkou vlajku s hákovým křížem a dostal se do drobné potyčky s přihlížejícími. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ste, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…