Analytička významného ruského holdingu: Toto má Putin v plánu

28.08.2014 7:52

Mezinárodní analytička společnosti RBK Polina Chimšiašviliová v rozhovoru pro úterní MF Dnes naznačuje, co může mít Putin dál v plánu. Různá vyjednávání se prý potáhnou ještě dlouho.

Analytička významného ruského holdingu: Toto má Putin v plánu
Foto: Radim Panenka
Popisek: Demonstrace proti fašismu na Ukrajině a na podporu Ruska

Společnost RBK je jedním z největších ekonomicko-mediálních holdingů v Rusku. Její analytička Polina Chimšiašviliová říká, že je těžké odhadnout, jaké další kroky Putin podnikne, protože již delší čas nevydal v této věci žádné zásadní prohlášení. Přesto si dovoluje odhadnout Putinovy záměry.

Tohle Putinovi vyhovuje

„Ruští experti se domnívají, že cílem je úprava postavení Krymu jako nedílné součásti Ruské federace, zabránění Ukrajině v přičlenění k NATO a federalizace Ukrajiny, která by zvýšila roli východoukrajinských regionů a jejich celkový vliv na ukrajinskou politiku a Ukrajinu jako takovou,“ říká analytička.

Současná situace na Ukrajině prý Putinovi vyhovuje, otevřenou válku s jasným zapojením Ruska by si nepřál, protože by to vedlo k izolaci země. Takhle není jasné, zda se Rusko v konfliktu angažuje a může tak vystupovat i jako mírotvorce. Dohadování o Krymu ale prý bude ještě hodně dlouhé. Západ ho odmítá uznat jako ruský, ale v Rusku nikdo nepochybuje o tom, že poloostrov patří k jejich vlasti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Flegr se rozjel: Protilátky zjišťovat z kostní dřeně. Šmucler se nezdržel poznámky o rozdílu mezi lékařem a biologem

6:55 Flegr se rozjel: Protilátky zjišťovat z kostní dřeně. Šmucler se nezdržel poznámky o rozdílu mezi lékařem a biologem

Flegr míní, že test na protilátky k tomu, abychom věděli, že je někdo imunní vůči covidu-19, nestačí…