Andor Šándor: Nejlepším řešením, jak ochránit své cennosti, je využití bezpečnostní schránky

02.09.2019 10:07

„Není dne, abychom se nezabývali problematikou bezpečnosti světa, ve kterém žijeme. Mainstreamová média, ale i sociální sítě jsou plné událostí či jevů, které mohou přímo, či nepřímo ovlivnit náš jinak možná spokojený a bezstarostný život. Podle Světového indexu míru patří Česká republika dlouhodobě mezi deset nejbezpečnějších zemí světa, a Praha je dokonce šestým nejbezpečnějším hlavním městem. Skutečná hrozba konvenčního útoku proti naší zemi je téměř nulová a pravděpodobnost, že u nás islamisté spáchají teroristický útok, je rovněž spíše nízká,“ řekl pro ParlamentníListy.cz Andor Šándor.

Andor Šándor: Nejlepším řešením, jak ochránit své cennosti, je využití bezpečnostní schránky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andor Šándor
„Jsou ale i jiná, reálnější rizika, na která je jistě lepší být v rámci možností připraven. Není třeba hned pomýšlet nad apokalyptickým scénářem o konci světa způsobeným ekologickou, či pandemickou katastrofou. Běžný život každého z nás ohrožují daleko ‚všednější‘ hrozby, např. kryptoviry. Ty zašifrují velké množství dat na pevných i externích discích, jistotu nemáte ani v cloudovém úložišti. Jednoduše tak můžete přijít o důležité soubory či rodinná fotoalba,“ uvedl Šándor. 
 
Ačkoli je Česká republika na předních místech v bezpečnosti svých obyvatel, existuje i zde kriminalita v podobě vykradených domů, bytů a kanceláří. „100% spolehnout se v takových případech nelze na běžné zabezpečovací systémy ani domácí trezory. I kdyby odolaly pokusu o násilné překonání, existuje riziko, že pod nátlakem rádi sdělíte kód k sejfu či alarmu,“ doplňuje bezpečnostní expert Šándor.  
 
Ten také doporučuje zabezpečit své cennosti i před přírodními živly. Ať už požár, nebo povodeň, téměř vždy způsobí velké škody, na které nemusí stačit ani standardní pojištění. 
 
A jaké je tedy jeho doporučení, jak se chránit? „Nejlepším řešením je využití bezpečnostní schránky. Nejen pro úschovu zálohy vašich dat či šperků, ale i pro uložení důležitých dokumentů, hotovosti či zlatých slitků, jejichž hodnota díky aktuálně rostoucí ceně zlata přímo vybízí k takové investici,“ řekl pro ParlamentníListy.cz Šándor.  
 
 
Dodává, že tuto službu nabízí jednak nebankovní společnosti, a s určitými omezeními i banky. „V Praze jsou dnes navíc dostupné unikátní automatizované bezpečnostní schránky 24SAFE, ty umožňují nonstop přístup s nejvyšší třídou bezpečnosti. S naprostou diskrétností, díky využití čipové karty a PINu, si tak můžete užívat skutečnou jistotu klidného spánku a bezpečí.“
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

21:26 Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

Jako každou neděli se i dnes premiér Andrej Babiš přihlásil se svým facebookovým hlášením „Čau lidi“…