Andrej Babiš drží názor: Sirotci neexistují! Šojdrová si je vysnila. Podraz. Sobotka byl divný člověk

26.09.2018 9:12

Hostem Luboše Xavera Veselého na XTV.cz byl premiér Andrej Babiš (ANO). Ten mimo jiné hovořil o syrských sirotcích, kteří podle něj neexistují. Úvodem se zmínil o nadcházejících volbách.

Andrej Babiš drží názor: Sirotci neexistují! Šojdrová si je vysnila. Podraz. Sobotka byl divný člověk
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

On sám před volbami nervózní není, neboť nekandiduje. Snaží se však podpořit kandidáty svého hnutí, kteří kandidují. „Se Sobotkou se nedalo mluvit o ničem. Byl to skutečně divný člověk,“ vyjádřil se také ke vztahům s politiky. Ke kauze manželů Paroubkových řekl, že to považuje za soukromou věc. „Nechci to nijak hodnotit,“ sdělil .

Anketa

Myslíte, že současné vedení vašeho města, vaší obce či vaší městské části krade?

86%
14%
hlasovalo: 4561 lidí

Hlavním tématem rozhovoru však byli syrští sirotci a kauza kolem nich. „Syrští sirotci neexistují,“ řekl rázně Babiš, jenž podle svých slov čte vyjádření lidí, kteří Sýrii znají. „Když nedej bože zemřou rodiče dětí, tak je tam další rodina, která se o ně postará. Je to výmysl,“ zmínil Babiš. „Paní poslankyně Šojdrová si to vysnila. Nechci ji podezřívat, že je to kampaň. Kandiduje do komunálu. Je to celé zvláštní. Titulek nebyl korektní, tím, že jsem řekl, že nebudeme přijímat žádného migranta, jsem dal najevo neschopnost EU řešit nelegální migraci. A oni k tomu dali ty sirotky,“ poznamenal Babiš.

Jak dodal, Česká republika se nebrání pomáhat v místě, kde žijí. „Pokud paní Šojdrová najde ty děti, raději jim postavíme nějaký dětský domov se školou, někde v Jordánsku, a potom se mohou vrátit domů. Sýrie byla krásná země, co se stalo, je hrozné. Země je rozvrácená. Je mi to strašně líto, určitě chci pomáhat, ale tady mám pocit, že se to zpolitizovalo,“ podotkl dále Babiš. „U nás doma máme 2,5 tisíce dětí, které hledají pěstounskou péči,“ poukázal rovněž premiér. 

„Dělat ze mě lidskou zrůdu?“ rozčílil se pak premiér, který podle svých slov pomáhá. „Sir Winton zachránil děti před smrtí, co má tady to společného s těmito dětmi, které jsou mimo válečný konflikt. To je první emoční podraz,“ rozzlobil se dále Babiš ohledně srovnávání s Nicholasem Wintonem.

  • Video najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…