Andrej Babiš našel náhradu za Věru Jourovou. Je jí...

01.10.2014 10:47

Ministr financí Andrej Babiš dnes oznámil jméno náhradnice na post ministryně pro místní rozvoj. Věru Jourovou, která by se měla stát eurokomisařkou pro spravedlnost, ochranu spotřebitele a rovnost žen nahradí Karla Šlechtová. Premiér Sobotka rozhodnutí Andreje Babiše kvituje.

Andrej Babiš našel náhradu za Věru Jourovou. Je jí...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Věra Jourová
reklama

Karla Šlechtová je expertkou na čerpání evropských peněz. Na Ministerstvu pro místní rozvoj již působila - zastávala post ředitelky odboru přípravy programového obdbobí a zástupkyně ředitele odboru evropských záležitostí. Zkušenosti sbírala rovněž u správy sociálního zabezpečení a v Bruselu. 

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš po jednání vlády uvedl, že od počátku hledal odborníka, nikoliv politického kandidáta. Návrh na jmenování Šlechtové údajně dostal do jednoho z poslanců hnutí ANO. Vyhovovala jeho kritériím o odbornosti a pomohlo jí rovněž i to, že nikdy nebyla členkou žádné strany. 

„Panu premiérovi jsem návrh předal ráno v osm hodin dvacet minut. S kandidátkou se potká. Vyjádřil spokojenost s odborností kandidátky a pana prezidenta chceme ve čtvrtek informovat na plánované večeři,“ uvedl Babiš na svolané tiskové konfrerenci po zasedání kabinetu. 

Premiér Bohuslav Sobotka nominaci Karly Šlechtové uvítal. Uvedl, že je rád, že hnutí ANO opět nominovalo do kabinetu ženu, protože to umožňuje zachovat pozici žen ve vládní koalici. Se Šlechtovou se hodlá sejít ještě během dnešního dne. 

Končící ministryně Věra Jourová preferovala jako svoji nástupkyni náměstkyni Kláru Dostálovou. Tu hodlá Babiš nechat na svém místě. „Ještě nám zbývá vybrat nástupce pana Brauna," dodal ministr financí s odkazem na náměstka Daniela Brauna, který odchází s Věrou Jourovou do Bruselu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen náhoda. Nemuselo to být Česko, zní z Ruska

6:00 Jen náhoda. Nemuselo to být Česko, zní z Ruska

Podle známého ruského novináře Fjodora Lukjanova jsou události v Česku součástí nové studené války, …