Andrej Babiš natvrdo: Další sankce jsou nesmysl, prosím vás. Proč to Bělobrádek srovnává s Mnichovem. Berme ohled na naše zájmy v Rusku

03.09.2014 11:11

Premiér Bohuslav Sobotka již včera uvedl, že se Česká republika pravděpodobně k některým nově zaváděným sankcím proti Rusku nepřipojí. Místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes před jednáním vlády označil sankce za nesmysl. Zatím prý k ničemu nevedly a navíc by se Rusko mohlo uchýlit k odvetnému opatření – například by mohlo zmrazit peníze našich bank.

Andrej Babiš natvrdo: Další sankce jsou nesmysl, prosím vás. Proč to Bělobrádek srovnává s Mnichovem. Berme ohled na naše zájmy v Rusku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

„Diskutujeme o sankcích a nikdo neví, jaké vlastně jsou. Očekávám, že premiér Sobotka nám dnes řekne, co se událo v Bruselu. Na rozdíl od pana Bělobrádka tam vůbec nevidím žádnou paralalelu s Mnichovem. Přece v Mnichovu rozhodli o nás bez nás. Ukrajina je v centru dění. Prezident Porošenko chodí do Bruselu, jedná a jedná i s Ruskem,“ uvedl pro Českou televizi šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Eskalace konfliktu by podle něj byla skutečně špatná, nicméně sankce údajně prozatím nic nepřinesly. „Jsem přesvědčen, že je třeba najít nějaká diplomatická řešení, protože mám obavu, že politici dělají různé proklamace a dělají silná ramena a výsledek není žádný,“ vysvětloval.

Přitvrzení sankcí proti Rusku následně označil za nesmysl. Je prý třeba si uvědomit, jaké jsou ekonomické zájmy Evropy v Rusku. „Kolik bank tam má peněz, mimochodem i dcery našich bank. Jaký by to mělo dopad, kdyby Rusko například zmrazilo peníze bank nebo matek bank, které jsou u nás,“ prohlásil Babiš.  

„Od začátku jsem pro dohodu. Bohužel Evropská unie zatím není schopná vyjednat takovou pozici, aby se došlo k nějakému řešení,“ posteskl si na závěr.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

22:14 Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršuje nad tím, s jakými nápady – v době,…