Andrej Babiš se nadšeně rozpovídal o schůzce s mediálním magnátem: Žádného jiného politika z Čech nikdy nepřijal

19.04.2015 20:47

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) konstatuje, že je vůbec prvním Čechem, kterého přijal miliardář a někdejší starosta New Yorku Michael Bloomberg. Není to přitom jediná známá osobnost, kterou „za velkou louží“ mohl spatřit na vlastní oči. Bloomberga prý pozval do Česka a doufá, že to klapne. Tolikrát zmiňovaný střet zájmů, jenž je Babišovi tak často předkládán, řešil prý i americký miliardář. A takhle to dopadlo...

Andrej Babiš se nadšeně rozpovídal o schůzce s mediálním magnátem: Žádného jiného politika z Čech nikdy nepřijal
Foto: Daniela Černá
Popisek: Na besedě v Ostravě byl Andrej Babiš v dobré náladě
reklama

„Možná ti lidé o mně četli, tak jim připadám zajímavý a chtěli se na mě podívat. Třeba paní Edita Hrdá – naše velvyslankyně při OSN – má skvělý vztah s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem. No a tak to zařídila a můj poradce pan Alex Braun zase zařídil moje přijetí u Michaela Bloomberga, který nikdy žádného politika a ani Čecha nepřijal. To nebylo ani v silách české diplomacie, aby to zařídili,“ říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny Babiš.

Miliardáře Bloomberga také kritizovali a dnes na něj vzpomínají v dobrém, říká Babiš

Za setkání s významnými osobnostmi prý rozhodně nemusel platit, místo dolarů na to stačily ty správné kontakty. Stejně jako v byznysu platí i v politice, že kontakty jsou takřka nad zlato. Udržuje prý styky např. s Americkou obchodní komorou v Česku. Svou roli v tom sehrála i práce velvyslance USA v Praze Andrewa Schapira a českého velvyslance ve Washingtonu Petra Gandaloviče.

„Když jsem byl v Maroku, moje dcera hrála tenis se synem krále Hasana II. a dostala od něj psa. A když tam přijeli Češi, tak jsem jim zařídil přijetí u premiéra, protože jsem měl obrovské kontakty. A teď mám třeba výborný vztah i s americkým velvyslancem v České republice panem Schapirem, který mě do Ameriky pozval. Máme vztahy s hnutím No Labels, které zná plno guvernérů a senátorů. Politika je stejná jako byznys. Je to o kontaktech, říká jasně vicepremiér české vlády.

Bloomberga prý pozval do Česka a doufá, že se tuto návštěvu podaří zrealizovat. Před cestou do Spojených států se Babiš s Bloombergem srovnává a činí tak i teď. Je to člověk, který viděl, jaký je v New Yorku „bordel“, tak se toho chopil, dal město do pořádku a dnes na něj všichni vzpomínají v dobrém.

Babiš by byl podle všeho rád, kdyby se totéž zopakovalo i v Česku. Redaktor sice poznamenal, že Bloomberg musel před vstupem do politiky podepsat šestnáctistránkový dokument, kde se obsáhle vyjadřoval k možnému střetu zájmů vzhledem ke svému podnikání, ale Babiš obratem prohlásil, že podepíše obdobný dokument. Znovu ale také zopakoval, že voliči o střetu zájmů věděli, a přece ho zvolili.

Ostrá slova ministra financí: Psychopat Šafr

A pokud jde o média, Bloomberg zbohatl i díky nim, Babiš si je prý koupil jen proto, aby o něm psala pravdu, ne jako ten „psychopat“ Šafr. Těmito slovy tituluje ministr financí a majitel Agrofertu známého českého novináře Pavla Šafra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …