Vysokoškolákům Andrej Babiš připomněl historii svého podnikání i to, že Agrofert budoval dvacet let. „Celé podnikatelské umění jsem založil na rovnici jedna plus jedna jsou dva. Kaufland vám ale dokáže, že tomu tak není,“ opřel se Babiš do řetězců. „Celkově potravinářský byznys je nejhorší, co máme. Nejen, že na to vyděláváme málo. Je to dané tím, že dominantní postavení řetězců je obrovské. My máme největší koncentraci v Evropě na jednoho obyvatele, trh je roztříštěný a marže jsou obrovské. Není divu, že tady ze zahraničních investorů v potravinách nikdo neinvestuje. Jediné, co existuje, jsou mlékárny, ty mají výhodu, že mohou vyvést potraviny do celé Evropy,“ dodal.
EU nemá hlavu ani patu, přesto je členství výhodné
Popsal i způsoby podnikání v České republice od revoluce. „Nejdřív to byla cesta pana Klause, kdy každý podnikal, lidé si brali úvěry, většinou je nezaplatili, banky dostali do bankrotu. Pak přišel Zeman s cestou zahraničních investic nebo daňovými prázdninami. Dneska jsou karty v různých sektorech už rozdané. My jsme investovali dlouhodobě, nemálo podniků jsme zachránili. Mezi ně patří Olma, kde chtěl management dokonce ukrást i ochrannou známku Florian, kterou chtěli prodat Danone. Začali jsme s miliardovým úvěrem a dnes si myslím, že je to skvělá a nejlepší mlékárna v Čechách,“ vysvětlil Babiš.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniela Černá