Angličan vytáhl na muslimku slaninu. Dostal za to devět měsíců natvrdo a ještě bude platit

2. 7. 2017 20:03

Zatímco radikální muslimové unikají britské spravedlnosti často mnoho let, rodilí Britové jsou tvrdě a bezodkladně trestáni i za zdánlivě banální přestupky. Aspoň tomu nasvědčuje případ šestatřicetiletého Alexe Chiverse, který byl odsouzen na devět měsíců do vězení za vhození slaniny do obličeje.

Angličan vytáhl na muslimku slaninu. Dostal za to devět  měsíců natvrdo a ještě bude platit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se několik muslimů zúčastnilo křesťanské bohoslužby v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně

Společně se svým přítelem, který je nahrával na kameru, hodil Chiverse mladé muslimce do obličeje slaninu a navíc ji hlasitě nazýval „spodinou z Islámského státu“ a pokřikoval, že si to obě muslimky plně zaslouží. Incident se odehrál v květnu v londýnské čtvrti Enfield. Chiverse si společně se svým kumpánem vyhlédl na ulici muslimskou ženu a její dceru. Podařilo se mu však nakonec zasáhnout jen mladší z obou žen.

Scotland Yard označuje celou věc za „skutečně šokující incident“, byť ani jedna z obou žen nebyla zraněna. Soud tento týden udělil Chiversovi trest ve výši 26 týdnů za útok a dalších 12 týdnů za narušování veřejného pořádku. Navíc bude muset „obětem svého strašlivého činu“ vyplatit 112 liber. Policie následně zveřejnila také natočené video s příslibem, že se bude více zaměřovat na zločiny s rasovým podtextem.

James Payne z „komunitní bezpečnostní jednotky“ v Enfieldu konstatoval, že na místě incidentu bylo mnoho svědků. Vyzval je proto, aby poskytli úřadům další informace. „Rádi bychom, aby oběti zločinů z rasové nenávisti neváhaly a obdobné incidenty nám bez váhání hlásili. Viníci musejí být identifikováni a pohnáni před spravedlnost. „Dopady zločinů z rasové nenávisti na komunitu jsou značně podceňovány,“ doplnil mluvčí Scotland Yardu.

V prosinci loňského roku redakce serveru ParlamentníListy.cz informovala o případu Kevina Crehena, který společně se dvěma svými známými pohodil v únoru 2016 před mešitu sendvič se slaninou. Zároveň všichni tři mávali vlajkou s Křížem svatého Jiří, která byla opatřena nápisem „Ne mešitám“. Soud znesvěcení muslimského svatostánku ocenil poměrně přísně a samotný Crehen si měl odsedět dvanáct měsíců.

Jeden z jeho kumpánů byl odsouzen k šesti měsícům a další ke třem měsícům. Crehen se však již propuštění z vězení nedočkal, protože byl tři týdny před Štědrým dnem nalezen mrtev ve své cele. Spekulovalo se o sebevraždě a vzhledem ke značnému zastoupení muslimské populace v britských věznicích také o vraždě. Britská média se nicméně dalšímu vyšetřování již nevěnovala, tak není zřejmé, k jakému závěru nakonec vyšetřující orgány došly.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb odhalil tajemství „sametu“. Šokoval věcí o Zemanovi. Chválil TOPku a Bobošíková mu vmetla...

20:10 Kocáb odhalil tajemství „sametu“. Šokoval věcí o Zemanovi. Chválil TOPku a Bobošíková mu vmetla...

Na Miloše Zemana mají Rusové kompromitující archiválie. Michael Kocáb to sice nemůže dokázat, v pořa…