Anketa Český slavík znovu šokuje. Boduje v ní velký odpůrce uprchlíků a islámu

06.11.2015 13:44 | Zprávy
autor: spa

Český slavík, populární hudební anketa, vyvolává již tradičně velký rozruch. Předloni její pořadatelé zakázali účast Řezníkovi, jehož texty jsou velmi vulgární, ač jde o recesi. Ale kapela Ortel, kterou sleduje policie a je velmi oblíbená mezi příznivci extrémní pravice, jim, zdá se, nevadí. Informuje Echo24.cz.

Anketa Český slavík znovu šokuje. Boduje v ní velký odpůrce uprchlíků a islámu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr kapely kapely Ortel na 3. táboru lidu

Na hudební anketu Český slavík Mattoni se snesla vlna kritiky i letos. Pořadatelé totiž zveřejnili na svých facebookových stránkách průběžné pořadí interpretů, a jak ve zpěvácích, tak v kapelách se umístil Tomáš Ortel se skupinou Ortel.

Ortel, který je pod drobnohledem české policie, je velmi oblíben mezi příznivci krajní pravice a zpěvák Tomáš Ortel dokonce spolupracoval s různými extremistickými skupinami. A právě to, že se objevil ve výčtu nejpopulárnějších hudebních těles, vyvolalo vlnu reakcí. Organizátoři ankety tak museli přistoupit k mazání příspěvků a diskutujícím vyhrožují odebráním přístupu do diskuse.

Letos si pak nelze nevzpomenout na předloňské hlasování, kdy organizátoři ankety vyloučili ze soutěže horrorcoreového rappera Řezníka. Ten by s přehledem vyhrál cenu ve skupině „Hvězda internetu“, pořadatelům se však nelíbily jeho vulgární texty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

17:55 „Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

Ukrajina opět čelí kolonám na svých hranicích. Na rozdíl od prvních dnů po vypuknutí ruské invaze se…