Ano, Bárta. Okamura však vytáhl další esa, přitom odhalil gaunera a hřímal: Nikdy!

09.09.2013 13:54

Tomio Okamura potvrdil, že za jeho hnutí Úsvit bude kandidovat předseda VV Vít Bárta. Na pondělní tiskové konferenci řekl, kolik utratí za kampaň, a uvedl podle něho největší „korupční hnízdo“ v naší zemi. Senátor Okamura se pustil i do exministra Jiřího Pospíšila (ODS), kterého nazval gaunera s dětskou tvářičkou.

Ano, Bárta. Okamura však vytáhl další esa, přitom odhalil gaunera a hřímal: Nikdy!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura a Radim Fiala z hnutí Úsvit přímé demokracie
reklama

Senátor a šéf hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura v pondělí představil zbývající lídry krajských kandidátek do předčasných voleb. Nejočekávanější zprávou bylo rozhodnutí o jedničce v Plzeňském kraji. Tím se stal šéf Věcí veřejných Vít Bárta.

Toto rozhodnutí Okamura obsáhle zdůvodnil a okomentoval. Prý zvažovali celou řadu faktorů. „Na misce vah byla jeho pověst pošpiněná křivým nařčením a dlouhodobou špinavou mediální kampaní. Na té druhé misce stál náš volební úspěch. Naše průzkumy nám dávají preference nad dvacet procent. Což v praxi znamená, že bychom byli jedním z rozhodujících činitelů ve sněmovně a prosazení našeho programu - tedy přímé demokracie - by bylo více než reálné,“ sděloval senátor.

Fotogalerie: - Úsvit referenda

Tomio Okamura představil další kandidáty do voleb ...
Sám Tomio Okamura zůstává volebním lídrem ve střed...
Lídr za kraj olomoucký, Radim Fiala
Bylo rozhodnuto, že lídrem v kraji plzeňském bude ...
Středočeská dvojka, syn zpěváka Karla Marek Černoc...
Základem volebního programu hnutí Úsvit je prosaze...

„Kdybychom se od Bárty distancovali, volební úspěch by byl maličkost“

„Náš volební úspěch by nás stál maličkost - distancovat se od Víta Bárty. Bylo by to populární a přineslo by to dokonce body navíc. Většina politiků by to zřejmě udělala. Jenže k takovému rozhodnutí je třeba říct i druhou stranu - museli bychom se zříci člověka, který mi také mnohokrát pomohl - Víta Bártu jsem poznal kdysi jako ministra, který byl jediný, kdo s námi začal vážně komunikovat například na téma řešení exekutorů či korupce, přijímal naše návrhy a pokoušel se je realizovat – konkrétně to bylo slučování exekucí pod jedním poplatkem nebo třeba navrácení účinné lítosti pro svědky korupce,“ jmenoval důvody Tomio Okamura.

V neposlední řadě prý prostřednictvím VV se tato témata dostala na vládu a do veřejného povědomí a obojí bylo nakonec vyřešeno. „To, že lidem už dnes nehrozí za pět nezaplacených pokut exekuce v řádu statisíců, to je díky spolupráci Okamury s Bártou,“ připomněl úspěch.

Kandiduje i syn známého zpěváka. Živí se jako pilot obřího letadla

Pod křídly hnutí Úsvit se ale objevilo i další zajímavé jméno. Hned na druhém místě za Okamurou bude ve středních Čechách kandidovat Marek Černoch, syn zpěváka Karla Černocha. Ten pracuje jako pilot obřího dopravního letounu Boeing 737. „Jako pilot je to člověk s bryskním rozumem a velkou odpovědností za všechny pasažéry,“ představil Černocha šéf hnutí Tomio Okamura.

Za předvolební kampaň hodlá Okamurovo hnutí utratit maximálně patnáct milionů korun, které chce získat formou bankovního úvěru. Splacení po volbách prý nebude problém. Strany, které získají nad tři procenta, totiž dostanou štědrý příspěvek od státu.

Okamura o volebním úspěchu nepochybuje

Otázce, zda Tomio Okamura věří v zisk alespoň zmíněných tří procent, se senátor jen zasmál. „Tři procenta při pětašedesátiprocentní volební účasti znamená sto padesát tisíc voličů. Já mám jen na Facebooku téměř sedmdesát tisíc fanoušků, takže každý z nich vezme ještě jednoho rodinného příslušníka, jsme na třech procentech. To je samozřejmé, o tom nepochybuji o tom,“ věří volebnímu úspěchu.

„Nemáme žádné sponzory, peníze od velkých dárců odmítáme. My nejsme na prodej a nehodláme být nikomu ničím zavázáni. V případě potřeby jsem schopen celý zmíněný úvěr splatit ze svého, podnikám už osmnáct let a mé majetkové přiznání z minulého roku, které jsem dal do Senátu, je známé,“ podotkl Tomio Okamura.

Ten rovněž zdůraznil, že se jeho hnutí rozhodně nepožene do vlády. Jde jim pouze o prosazení programu. „My nikde neslevíme ze zákona o obecném referendu. Tahle země patří lidem a ne politikům. Jak víte, nejčastější povolání ve sněmovně za posledních dvacet let je lékař a právník. A ti to rozkradli tak sofistikovaným způsobem, že to už nemůžeme dohledat,“ rozjel se senátor.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Z prosazení obecného referenda prý Úsvit neuhne za žádnou cenu

„Kdyby tady byla přímá demokracie, myslíte, že by to občané dovolili? Dávno by byli odvoláni a pohnáni k odpovědnosti. To my prosazujeme. Pokud by na našich hlasech závisela vládní koalice, máme jednu podmínku, ze které neustoupíme za žádnou cenu, tedy zákon o obecném referendu, jak jsem už říkal. Prosazení přímé demokracie je pro nás klíčové, z toho neuhneme. Nikdy!“ pokračoval s razancí v hlase Okamura.

Zmínil také, v jaké oblasti se prý rozkrádá nejvíce peněz. „Ředitelství silnic a dálnic, to je jedno z největších korupčních hnízd za uplynulých dvacet let. Předražené zakázky a třikrát dražší dálnice než v Německu,“ řekl senátor s tím, že tady byl začátek konce Víta Bárty, který chtěl systém rozkrádání zničit. Místo toho na něho byla vykonstruována kauza a byl zničen sám.

Nyní se prý může obhájit před voliči v Plzeňském kraji, kde se zároveň postaví místopředsedovi ODS a exministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi. „Pospíšil je gauner s dětskou tvářičkou, který zrušil i pojistky proti tunelování, které zavedli Klaus s Kočárníkem v devadesátých letech. Pospíšil se to snažil zrušit celou dobu, co byl ministrem. A když jsem se ho na to zeptal, tak se mi vysmál,“ přiznal Tomio Okamura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…