Anticharta! Zahradil si vystřelil z EU, drsně. A hned po něm jdou

28.01.2020 17:45

Někdejší ředitel Českého rozhlasu Vltava Petr Fischer připomněl, že v lednu 1977 se sešli umělci a na povel komunistů odsoudili Chartu 77, ačkoli často vůbec nevěděli, co vlastně odsuzují. Na akci, kde plamenně promlouvala např. herečka Jiřina Švorcová, podepsali Antichartu. Europoslanec Jan Zahradil srovnal tehdejší komunisty s dnešní EU...

Anticharta! Zahradil si vystřelil z EU, drsně. A hned po něm jdou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil
reklama

Anketa

Chcete zrušit Českou televizi?

93%
7%
hlasovalo: 46179 lidí
Ačkoli většina československých občanů na počátku roku 1977 vůbec netušila, co je to Charta 77, komunistický režim ji odsoudil tak tvrdě, že se o chartu řada lidí začala zajímat.

Jiřina Švorcová tehdy ve jménu zločinného režimu, zločinného podle současných českých zákonů, odsuzovala „ztroskotance a samozvance“, kteří vyzývali české komunisty, aby dodržovali lidská práva svých občanů, když se k tomu sami zavázali.

„Proto však také pohrdáme těmi, kdo v nezkrotné pýše ješitné nadřazenosti, sobeckém zájmu nebo dokonce za mrzký peníz se kdekoli na světě – a také u nás se našla skupinka takových odpadlíků a zrádců – odtrhnou a izolují od vlastního lidu, jeho života a skutečných zájmů a s neúprosnou logikou se stávají nástrojem antihumanistických sil imperialismu a v jejich službě hlasateli rozvratu a nesvárů mezi národy,“ zaznělo z úst Švorcové.

Anticharta

Europoslanec Jan Zahradil naznačil, že dnes bychom se něčeho podobného mohli dočkat od představitelů EU.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

„Dnes by to mohlo končit: ‚... odtrhnou a izolují vlastní lid, jeho život a zájmy od nezvratného dějinného procesu evropské integrace a s neúprosnou logikou se stávají nástrojem cizích nedemokratických mocností a v jejich službě hlasateli rozvratu Evropy a nesváru mezi jejími národy.‘ Že?“ zeptal se Zahradil.

Petr Fischer uznal, že se Zahradilovi daří vymýšlet podobná slovní cvičení.

Jan Zahradil o Antichartě

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…